-250 gram Riso Gallo Gran Gallo Arboriorijst
-300 gram verse doperwtjes
-300 gram groene asperges
-1 ui, gesnipperd
-1 liter groentebouillon
-Zout en peper
-Extra vierge olijfolie
-50 gram boter
-80 gram geraspte Parmezaanse kaas (Parmigiano Reggiano)
Diverse
Creatie van Chef Arrigo Cipriani
Deze risotto met doperwtjes en groene asperges is een creatie van Chef Arrigo Cipriani, voor risotto-rijstmerk Riso Gallo.
Fruit in wat boter de helft van de ui en voeg de doperwtjes toe. Dek af en laat een kwartier op een zacht vuurtje koken. Haal daarna de helft door de draaizeef en voeg dit toe aan de andere helft.
Blancheer de asperges in kokend water. Zorg daarbij dat ze knapperig blijven. Giet af en bak ze met de erwtjes op hoog vuur in een klein beetje olie. Breng op smaak met zout en peper.
Breng de groentebouillon aan de kook.
Laat wat olie warm worden in een braadpan en fruit daarin de andere helft van de ui. Voeg de rijst toe, laat die goudgeel kleuren en voeg beetje bij beetje de hete bouillon toe. Roer af en toe om. Voeg halverwege de kooktijd het mengsel van erwtjes en asperges toe.
Haal de risotto van het vuur zodra die al dente is, voeg zout toe en werk de resterende boter en de Parmezaanse kaas erdoorheen.
Culy.nl