met zalm, garnaal, witte wijn en noilly prat
500 gr verse witte asperges
2 zalmfilets a ongeveer 200 gr
Beetje citroensap
Handje Hollandse garnalen
¼ l water
250 gr slagroom
10 saffraandraadjes
Gemalen witte peper
Zeezout
Vleugje cayennepeper
Droge witte wijn (Duits)
Noilly Prat (Franse droge Vermouth)
Kookpan, ovenschaal, aluminiumfolie, steelpan
Dit is echt een "hemels" recept. Zo vreselijk lekker en deze dish kan zo in een sterren- of beter restaurant worden geserveerd. Asperge met zalm is veel gegeten, maar heb er garnalen bijgedaan en er saffraansaus met witte wijn en Noilly Prat bijgegeven. Dat is hemels die combinatie, maar niet nieuw want heb het ook wel bij krokant gebakken zwezerik gegeven. Het laatste drankje is niets meer dan droge Franse Vermouth. Gewoon kopen bij de slijter. Is niet zo duur en geeft een geweldige oppepper aan veel sausjes. Je kan het ook zo drinken met ijs. Het smaakt veel pittiger dan gewone Martini of witte Vermouth. Opmerking: De saus is een XXL portie voor twee dagen of 2x of genoeg voor 4 couverts, maar dan hebben we voor de volgende keer ook nog. Wel koel bewaren. Geniet hiervan !
Schil en was de asperges, snijd de uiteindjes af en bewaar ze in een vochtige theedoek (zo blijven ze vers). Neem een pan, doe daar het water in, beetje zout en breng aan de kook. Giet er dan een flinke scheut witte wijn en Noilly Prat in. Asperges toevoegen en in 15 minuten gaar koken.
Het kookvocht opvangen want bevat vele mooie smaken. Slagroom toevoegen en niet laten koken. Op smaak brengen met de saffraandraadjes, zeezout en een beetje witte peper.
Neem nu de verse zalmfilets, wassen en droogdeppen met keukenpapier. Op smaak brengen met zout, witte peper en een beetje citroensap. Filets verpakken in aluminiumfolie, handje garnalen erover, dichtvouwen en 10-12 minuten garen in een voorverwarmde oven. Tenslotte de warme saus nemen, klop hem op met een garde tot hij schuimt en breng hem nu hoog op smaak met een mespuntje cayennepeper.
Leg tenslotte de asperges mooi op een bord, schep er flink wat van die mooie saus over en leg er de partjes zalmfilet overheen met wat garnaaltjes. Smullen maar !
Lekker met gekookte peterselie krieltjes.

margrietcoppens 23-05-2013
het was heel lekker, de saffraan proefden we niet echt terug in het gerecht, ook de saus vond ik erg dun, maar misschien moest ik wat minder vocht van de asperges gebruiken. Zeker voor herhaling vatbaar!!

margrietcoppens 23-05-2013
bedankt voor de supersnelle reactie!!! Ik laat je nog wel weten wat we er van vonden.

Fressnapf 23-05-2013
Doe maar 170 Graden, gas, hetelucht 160. Beslist niet heter want dat gaat fout. Smakelijk !

margrietcoppens 23-05-2013
Ik wil dit recept vanavond gaan maken, ik mis alleen jammer genoeg de oventemperatuur??

Zarginal 18-05-2013
Ik heb dit recept gemaakt, althans de asperges met saus. Meneer/mevrouw Fressnapf verkoopt het leuk, maar dit is in de verste verte geen sterrenrestaurant waardig.
Bekijk minder reacties