1. Home
  2. Recepten
  3. Blauwe kaas
  4. Salade met gebakken appeltjes, blauwe kaas en walnoten

Salade met gebakken appeltjes, blauwe kaas en walnoten

  • Frans, Voorgerecht
  •  10-20 min.
  • Geplaatst op 08-10-2006

Ingrediënten 4 personen


Voor de salade:
2 appels (liefst Elstar) - 2 eetlepels honing - 2 eetlepels roomboter - 150 gram blauwe kaas (liefs roquefort ) - 50 gram gepelde walnoten - wat frisee sla om te garneren.
Voor de vinaigrette:
1 eetlepel sherry-azijn of frambozenazijn - 3 eetlepels olie (liefst 1 eetlepel walnotenolie en 2 eetlepels zonnebloemolie) - peper, zout - 1 theelepel mosterd - 2 theelepels honing


Verder heb je nodig


Anti-aanbak koekenpan


Salade met gebakken appeltjes, blauwe kaas en walnoten
Salade met gebakken appeltjes, blauwe kaas en walnoten

Deze salade heb ik tijdens onze laatste vakantie in Frankrijk bedacht. Het smaakte zo lekker, dat ik het recept wilde vastleggen op Smulweb.

Deel dit recept

Ontdek meer:

Voorbereiding

Schil de appels, verwijder het klokhuis en snij de appels in blokjes. Was de slablaadjes en dep deze goed droog. Snij de kaas in blokjes.
Verhit de boter in de koekenpan en bak hierin de blokjes appel snel om en om bruin. Schep de honing door de appel en bak dit even mee. Voeg dan de walnoten toe en bak deze ook even mee.

Bereidingswijze

Verdeel de slablaadjes over de borden. Verdeel de appelblokjes met walnoten over de borden. Verdeel de kaas erover en opdienen maar.

Dit recept is te vinden in:

Serveertip

Heerlijk met een stukje vers stokbrood en een lekker glas rode wijn.



Over de plaatser
Ga naar de persoonlijke pagina van pwiggers


Reacties (7)

Bekijk alle reacties Ophalen reacties ... Bekijk minder reacties


Over de plaatser
Ga naar de persoonlijke pagina van pwiggers
Leuk kookboek om te volgen
?
Tip van Smulweb
Meest bekeken
Kooktip!
Maak je koelkast leeg

Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!

Scroll voor meer recepten
Top