600 gr. vastkokende aardappelen (of 1 1/2 zakje kant en klare aardappelgolfjes), 2 courgettes, 1 ui, 2 teentjes knoflook, 500 gr. halfom gehakt, 3 vleestomaten, tijm, rozemarijn, oregano (of evt. gedroogde Provencaalse of Italiaanse kruiden), zout, peper, klontje margarine, 100 gr. geraspte belegen kaas
Braadpan, ovenschotel
De courgettes in m'n groentetuintje groeien tegen de klippen op en ook de eerste tomaten in het kasje kleuren rood, dus lekker smullen....
Verhit een klontje margarine in een Braadpan en fruit de ui 2 minuten, voeg het gehakt toe en pers er de teentjes knoflook bij.
Voeg ook de afgeriste tijmblaadjes en klein gemaakte rozemarijnnaaldjes en oreganoblaadjes toe (of de Provencaalse of Italiaanse kruiden). Bak rul, voeg dan de courgetteblokjes en tomaatstukjes toe en kook dit zachtjes, met het deksel op de pan, ca. 5 minuten tot de courgette beetgaar is. Breng op smaak met peper en zout.
Bedek de bodem van de ingevette ovenschotel met de helft van de aardappelplakjes. Schep hier het courgette/gehaktmengsel op. Leg hier de andere helft van de aardappelplakjes op. Bedek vervolgens met de tomaatplakken. Bestrooi licht met wat peper en zout en strooi er tot slot de geraspte kaas over.
Zet de schaal ca. 20 minuten in de oven tot de kaas lichtbruin begint te kleuren en alles een beetje bubbelt.

mobiel_1349264030 17-06-2019
Heerlijk! Recept is prima zo, niets aan veranderen. We hebben gesmuld. Meeste ingrediënten uit eigen tuin. Een aanrader~!

Marianvanderoedel 07-11-2017
Al een paar keer gemaakt. Vooral heerlijk met verse kruiden,Ik maak het met rundergehakt.

MarcBorburgh 07-12-2016
Gisteren gemaakt, inderdaad een beetje smaakloos, het lijkt op een lasagna vulling. Zou beter zijn met een blikje tomaten puree en wat eieren om de vulling lekker stevig te krijgen. Paar druppeltjes Tabasco zou wat meer bite geven.

ellabella0 02-07-2016
ik heb hem net gemaakt maar er zat geen smaak aan. Het maakte niet uit hoeveel zout ik er ook bij deed er kwam gewoon geen smaak aan. Ook is het erg nat op de bodem... komt hier jammer genoeg niet meer op tafel.

Kaliraki 30-11-2015
ik heb ´m vandaag gemaakt. De smaak was prima, maar voor mij mag er wel 1 kg aardappelen in. Dan krijg je de bodem zowel als de top goed bedekt met aardappel. Het zal zeker vaker hier op tafel komen.
Bekijk minder reacties