
Een heerlijk smeu?ge cake, recept van Life & Cooking
150 gram koekkruimels (bijvoorbeeld van bastonjekoeken), 75 gram gesmolten boter, 570 gram creamcheese, 170 gram suiker, 20 gram bloem, 75 gram zure room, 3 eieren, 1 vanillestokje (of vanillesuiker)
Meng de kruimels met de gesmolten boter en druk dit stevig aan op de bodem van een ingevette springvorm, 24 cm. doorsnee. Roer de creamcheese goed glad samen met de suiker. Dit gaat het makkelijkst in de keukenmachine.
Voeg bloem, zure room, ei en vanille toe. Meng alles tot een gladde massa. Giet deze massa in de springvorm en strijk de bovenkant glad. Bak de cheesecake 60 minuten in een voorverwarmde oven van 130 graden en laat de cheesecake goed afkoelen na het bakken.
Een cheesecake is zoet behalve in Califonie. Daar majeb ze cheesecake met een mengsel van roomkaas en Castello Blue. en dan lekker wat gedroogde tomaatjes en verse kruiden erdoor.
Voor deze harige variant heb je natuurlijk wel een andere bodem nodig, bladerdeeg bijvoorbeeld.
thom4subs 26-12-2012
Begin december 2012 recept gemaakt. Simpel om te maken maar zonder keukenmachine de creamcheese roeren vergt wel doorzettingsvermogen. Zonder aanvullende poespas, gewoon cheesecake, voor het oog is een halve aardbei wel aardig. De gasten waren allemaal erg enthousiast.
lotje77 19-11-2012
Van het weekend gemaakt...tjonge dit is superlekker!
Makkelijk te bereiden...had wel te vroeg wat fruit er opgedaan dus zakte iets in maar deed niets af aan de smaak! Volgende keer pas erbij doen als het echt koud is! :-) Zeker voor herhaling vatbaar!