400 g bloem
2,5 tl bakpoeder
1,5 tl speculaaskruiden
200 g boter
250 g bruine basterdsuiker
snufje zout
Oven
Bakplaat
Pepernoten, pepernoten... Sinterklaas wie kent hem niet, sinterklaas, sinterklaas en natuurlijk zwarte piet...
Zeef de bloem en meng het met het bakpoeder, het zout en de speculaaskruiden. Daarna koude boter en de basterdsuiker toevoegen. Kneed het geheel tot een soepel deeg en zet dat vervolgens een nacht weg. Dit doe je om de geur van de kruiden in het deeg te laten trekken.
Laat het deeg in 1 grote bol. Draai hiervan kleine bolletjes en leg ze op een ingevette bakplaat. Laat deze bakplaat met pepernoten 15 minuten in een matig warme oven van 160 graden bakken.
Even laten afkoelen en strooien maar!
annekeray 15-11-2008
Ik kon met geen mogelijkheid een soepel deeg krijgen. Het was veel te droog. Ik heb er uiteindelijk een paar eetlepels (een stuk of 4) melk bijgedaan. Toen is het gelukt, Ik heb er ook wat meer spekulaaskruiden ingedaan. Het resultaat was toen goed.
scooter1 15-11-2008
Dankjewel sinterklaas!
Groetjes Helma
raelynn 26-11-2000
Hoi sint en bak piet,
Ik heb dit recept meegenomen. Ik heb hem tussen mijn andere favorieten recepten geztet. Het is een heel goed recept vanddar dit cijver ik ga hem snel proberen.
Groetjes Raelynn.
jvandis 18-11-2000
Dit zijn geen pepernoten maar kruidnootjes, de pepernoten zijn van die zachte brokken, heb je daar misschien ook het recept van ? Ik zoek dat al een poosje, maar iedereen zegt pepernoten als ze kruidnoten bedoelen.
caco 13-11-2000
lijkt me lekker, ga ze samen met mamma maken