Marokkaanse Kip

  • Marokkaans, Hoofdgerecht
  • 30-60 min.

Deel dit recept

Ingrediënten 2 recipe.people
1 kip, heel laten;
1 ui, fijngesnipperd;
1 tomaat, fijngesneden;
? bosje verse koriander, fijngehakt;
mengsel van elk een ? theelepel: witte peper, zwarte peper, zoete paprikapoeder, 1 theelepel gemalen komijn en 1 pakje La Llave gele kleurstof voor voedingsmiddelen (verkrijgbaar bij marokkaanse en turkse winkels, verpakt per ? 50 pakjes);
zout, (naar smaak)
? 6 aardappelen, vastkokend;
300 gram sperziebonen;
3 eetlepels olie;
water.
Zijn er veel mensen dan neem je meer kippen, aardappelen en bonen. Ik ga uit van een kilo kip per 2 personen, dit is dus inclusief botten.
Boodschappen bestellen
Benodigdheden
grote pan, ovenschaal,
bordschaal om te serveren.

Voorbereiding

kip wassen, ook buikholte, droog deppen.
vel niet verwijderen.
aardappelen schillen en halveren, sperziebonen schoonmaken en in stukken breken;
specerijen, kleurstof zout in een cupmaat water roeren en apart zetten.

Bereidingswijze

Olie in de pan, ui toevoegen en fruiten, schoongemaakte hele kip toevoegen en even om en om bakken, tomaat toevoegen, koriander toevoegen en even doorroeren.
Water met specerijen toevoegen, bonen en aarappelen erbij, deksel op de pan en de kip met bonen en aardappelen zachtjes op laag vuur gaar laten worden, kip af en toe even keren.
Oven voorverwarmen op 180 graden.
Als kip gaar is in ovenschaal leggen, aardappelen rondom de kip leggen, sperziebonen tussen kip en aardappelen leggen en kookvocht over aardappelen, bonen en kip gieten.? 15 minuten in de oven laten tot het velletje van de kip lekker knapperig is.

Serveertip

Plaats de kip op een schaal, leg de bonen er omheen, evenals de aardappelen en giet het kookvocht erover. Dit wordt gegeten met marokkaans plat rond brood. Bestek wordt er niet bij gebruikt. Eten met de handen dus.
Stukje brood nemen en daarmee de bonen en aardappelen pakken en eten, kip gewoon met de hand pakken. Je kunt evt. nog wat zwarte marokkaanse olijven erbij geven.

Log in om een reactie te plaatsen

Bewaren in kookboek

Selecteer hier je kookboek(en) of type hier om nieuwe kookboeken aan te maken

Over de plaatser

jemimah1 avatar

Kooktip!

Maak je koelkast leeg

Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!

Doorsturen

Home Recepten