Portugese pompoenconfituur
- Portugees, Bijgerecht
- > 120 min.
"Doce de abobora"
Ingrediënten 4 personen
500 gr pompoenvruchtvlees - 250 gr suiker met pectine - 1 citroen - 1/2 glaasje "Aguardente de figo" (eau-de-vie van vijgen, of bij gebrek een andere fruit-eau-de-vie) - 1 vanillestokjeBenodigdheden
een grote kom - een houten lepel met lange steel - 4 a 5 goed schoongemaakte glazen potten met schroefdeksel - 1 natgemaakte handdoekVoorbereiding
Snijd het pompoenvruchtvlees en de geschrobde citroen in stukken, doe ze in een glazen of plastic kom en strooi er de suiker over. Laat minstens 2 uur intrekken. Snijd het vanillestokje in de lengte in tweeen.
Bereidingswijze
Breng alles aan de kook en laat ongeveer 1 uur zachtjes koken zonder deksel, terwijl u dikwijls omroert om aanbranden te voorkomen. Parfumeer met de Aguardente. Zet de potten op een natgemaakte handdoek om niet te barsten en vul ze tot bijna aan de rand. Schroef er meteen de deksels op en laat afkoelen.
Serveertip
Serveer bij een vleesterrine, gebakken gehaktballetjes of foie gras, of gewoon op de boterham. Bewaar in de koelkast na opening.