courgettesoep met verse roomkaas

  • Vegetarisch, Soep
  • 30-60 min.

Erg simpel, maar wel heel lekker! Ik heb hier erg veel succes mee geoogst! Vrienden hebben me zelfs hierdoor als de Minister van Soepzaken benoemd. Zijn ook hele gewichte zaken, soepzaken, dus het proberen waard!!!

Deel dit recept

Ingrediënten 4 personen
Twee kleine courgettes of 1 grote * 2 sjalottjes of 1 ui * 3 teentjes knoflook * tijm * provencaalse tuinkruiden * kruidenkaas (bijv. Cantadou of Boursin)* peper *
Boodschappen bestellen
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde Eenheid
Energie 109,58 kcal
Koolhydraten 11,13 g
Eiwitten 4,05 g
Vetten 4,90 g
Benodigdheden

Keukenmachine

Voorbereiding

Snijd de courgette in kleine blokjes. Snipper de sjalotjes of ui en de knoflook.

Bereidingswijze

Verhit olijfolie in een soeppan en laat de courgette en de slalotjes zachtjes omscheppend 5 min bakken, Laat de knoflook en de tijm provencaalse kruiden kort meebakken. Schep wat courgetteblokjes uit de pan en hou die apart. Doe de rest van het courgette-ui mengsel in de keukenmachine en pureer het. Doe weer terug in de pan en voeg er water en bouillonblokjes aan toe en breng de soep aan de kook. Voeg het pakje kruidenkaas toe en blijf roeren tot de kaas gesmolten is. Breng op smaak met wat peper en roer de rest van de courgetteblokjes erdoor.

Serveertip

Serveer er apart vers gehakte peterselie bij.

Lekker met stokbrood en Franse kaasjes.

Eet smakelijk!

Dit recept is te vinden in:

Bewaren in kookboek

Selecteer hier je kookboek(en) of type hier om nieuwe kookboeken aan te maken

Over de plaatser

lenieslekkers avatar

Kooktip!

Maak je koelkast leeg

Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!

Doorsturen

Home Recepten