Loempiataart met kip en calamares
- Belgisch, Hoofdgerecht
- 30-60 min.
- Geplaatst op 28-07-2022
Makkelijke en lekkere maaltijdtaart
Ingrediënten 4 personen
250 g kippenblokjes200 g inktvisringen (diepvries)
250 g oesterzwammen
400 g pikante wokmix (versmarkt)
300 g sojascheuten
1 teentje knoflook
4 vellen filodeeg (versmarkt)
2 eieren
4 el sojasaus
2,5 el rijstolie
zwarte peper (molen)
zout
Benodigdheden
springvorm (ø 25 cm)Bereidingswijze
- Laat de inktvisringen licht ontdooien en dep droog.
- Snipper het knoflook fijn.
- Scheur de oesterzwammen in reepjes.
- Klop de eieren los met een vork en meng er 1 eetl. sojasaus onder.
Bereiding (15 min. + ± 30 min. in de oven)
1 Verwarm de oven voor op 180 °C.
2 Verhit intussen 1 eetl. rijstolie in een wokpan. Voeg het knoflook en 3 eetl. sojasaus toe en bak 2 min. Doe er de kippenblokjes en de inktvisringen bij. Roerbak 2 min. Haal uit de wokpan en hou apart.
3 Verhit 1/2 eetl. rijstolie in dezelfde wokpan. Voeg de sojascheuten en de wokmix toe en roerbak 5 min. Haal uit de wokpan en voeg toe aan de kippenblokjes en inktvisringen.
4 Verhit opnieuw 1/2 eetl. rijstolie in de wokpan. Roerbak de oesterzwammen 4 min. Kruid met peper en zout. Haal uit de wokpan en voeg toe aan de mengeling. Meng alle ingrediënten goed onder elkaar.
5 Vet een springvorm (ø 25 cm) in met 1/2 eetl. rijstolie. Leg 1 vel filodeeg op de bodem en verdeel de andere vellen errond, deels over de bodem, deels over de rand. Zorg dat u de bovenkant volledig dicht kan maken.
6 Verdeel de mengeling over het deeg en giet er de eieren over. Plooi de vellen naar binnen zodat u een gesloten taart hebt. Zet ± 30 min. in de voorverwarmde oven.
Afwerking
Snij de taart in punten en serveer er eventueel sriracha (chilisaus) of loempiasaus bij.
Bron
lekker koken
Laatste reacties
Er zijn nog geen reacties