Geraspte bieten-nicoise salade
- Frans, Salade
- 20-30 min.
- Geplaatst op 26-07-2022
Tonijn uit blik kun je ook vervangen door een mooie tonijn steak kort op de grill of BBQ.
Ingrediënten 4 personen
500 g gekookte rode bietjes200 g mixtomaten (gekleurde)
3 el olijfolie
1 rode ui
1 citroen
1 tl suiker
4 eieren
4 aardappelen
100 g sperziebonen
70 g rucola
zout
peper
200 g tonijn uit blik
Bereidingswijze
Rasp de bieten of snij ze in fijne reepjes.Halveer de snacktomaten.
Snij de ui in partjes en doe in een bakje. Pers de citroen uit boven het bakje. Meng de suiker door de uien, breng op smaak met zout en peper, schep om en laat de ui marineren.
Kook de eieren 6 minuten, giet af en laat ze schrikken onder koud stromend water. Pel de eieren en halveer ze.
Was de aardappelen en snij in blokjes van 2 centimeter. Verhit 3 eetlepels olijfolie in een koekenpan en bak de blokjes aardappel krokant en gaar in 15 minuten op laag vuur. Schep regelmatig om.
Kook de sperziebonen 5 minuten beetgaar en spoel af onder koud stromend water. Laat de tonijn uitlekken. Verdeel de rucola slamelange over een saladeschaal. Verdeel de sperziebonen, aardappelen, eieren, gemarineerde ui en de tonijn over de salade. Besprenkel met olijfolie en breng op smaak met zout en peper.
Bron
Lidl
Laatste reacties
Er zijn nog geen reacties