AJOBLANCO ( Koude knoflooksoep)

  • Spaans, Soep
  • 20-30 min.
  • AJOBLANCO ( Koude knoflooksoep)

    AJOBLANCO ( Koude knoflooksoep)

    AJOBLANCO ( Koude knoflooksoep)

Dit recept komt van origine uit Andalusië en de basis bestaat uit oud brood, amandelen en knoflook. Ajoblanco (letterlijk: witte knoflook) is net als gazpacho een koude soep, een aanrader dus op warme dagen! Je eet de soep met wat druiven of meloen, heerlijk als voorgerecht. En het gerecht is heel makkelijk thuis te maken.

Deel dit recept

Ingrediënten 4 recipe.people
3 el olijflolie
200 gr amandelen
3 teentjes knoflook
125 gr witbrood (oud en zonder korst)
500 ml ijswater
3 el sherry azijn
Zout en peper
Druiven
Boodschappen bestellen

Bereidingswijze

-Begin met het weken van het brood in het ijswater gedurende ongeveer 5 minuten.
-Pak nu de amandelen en doe deze in de keukenmachine, maal de amandelen tot een gladde massa. Voeg nu ongeveer 100 ml ijswater toe en mix de gladde massa tot een pasta.
-Knijp nu het brood uit en voeg het samen met de teentjes knoflook toe aan de pasta, mix dit weer tot er een gladde massa ontstaat.
-Voeg nu beetje bij beetje de olijfolie toe, als alle olijfolie is opgenomen voeg je de azijn toe.
-Giet nu de dikke soep in een schaal en voeg nog wat zout en peper naar smaak toe. De smaak van amandel en knoflook blijft het sterkst.

-Zet de soep minstens 2 uur koud weg. Je eet de ‘ajoblanco' ook koud en serveert hem met wat gehalveerde druiven of meloenballetjes.

Bron

Espanje!

Log in om een reactie te plaatsen

Bewaren in kookboek

Selecteer hier je kookboek(en) of type hier om nieuwe kookboeken aan te maken

Over de plaatser

marcdepester avatar

Kooktip!

Maak je koelkast leeg

Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!

Doorsturen

Home Recepten