langoustines , snel en lekker!
- Fusion, Lunch/Brunch
- 10-20 min.
Wij hebben een knoflookclubje , mensen die gewoon gek zijn op knof :) de ene maakt knoflooksoep de andere knoflook kip , saus whatever.
dit recept kun je dus gewoon aanpassen naar wat je wil. ik maak dus knoflook langousten.
let wel langoustines zijn geen grote gamba,s , het zijn mini kreeftjes , van 20 tot 25 cm , neem de grootste.
5 ingredienten , maar het kan zo in een restaurant. behalve dat je dit lekker met je vingers eet.
Ingrediënten 4 recipe.people
12 langoustines grootste maat.1 bakje boursin cuisine knoflook & kruiden
2 el. knoflook pasta , jaja ! ( of 3 of 4 :) of laat het weg als je niet van knoflook houdt )
1 grote limoen
bos platte peterselie
Benodigdheden
mengkomgrill
bakkwast
ovenschaal
Bereidingswijze
Als je verse langoustines hebt ( zie tips ) , breek eerst voorzichtig de kop er af daar zit namelijk ook het maagje wat bitter kan smaken , snijdt ze dan vanaf de buik kant in de lengte in maar niet door. klap open.
er zit nog darmpje in vis dat er uit als je het ziet , zoniet geen paniek , je proeft en krijgt er niks van.
laat de boursin goed zacht worden en meng met de knof pasta , zoveel als je wil.
besmeer met je bakkwast ruim! en leg onder de gril voor 3 a 4 minuten ( voorgekookte 2 a 3 ) max 4 per keer.
besprenkel met wat limoen sap , dan het vocht uit je ovenschaal en vervolgens peterselie.
Serveertip
heel veel visboeren hebben ze niet op voorraad, terwijl ze gewoon hier uit de noordzee komen, mijn visboer heeft ook nog zon vrieskast staan en daar zijn ze vaak wel , scheelt ook in prijs trouwens , die moeten wel 12 uur in de koelkast ontdooien.
het kan op de BBQ , maar als de boursin gaat lekken is de kans dat je kolen weer gaan fikken vrij groot :)