Scampi's met ingelegde ananas, avocadosaus & tortilla's
- Mexicaans, Hoofdgerecht
- 30-60 min.
Lekkere scampi met ingelegde ananas en een avocadosausje alles in een Mexicaanse tortilla .......lekker ! We laten eerst de scampi 30 min marineren , alvorens te kunnen starten ! Prima BBQ gerecht, maar in de grill pan evenzo te bereiden .
Ingrediënten 4 recipe.people
24 scampi's (gepeld, schoongemaakt)1 theelepel mierikswortelcrème
2 eetlepels volle yoghurt
100 milliliter appelazijn
20 gram fijne suiker
8 tortilla's (kleine)
scheutje melk
handvol ijsbergsla (fijngesneden)
2 lente-uitjes (in ringen)
1 bosje koriander
1⁄2 ananas (verse)
1 avocado
olijfolie
peper
zout
Voor de marinade :
2 limoenen (het sap)
2 eetlepels koriander (fijngehakt)
1⁄2 theelepel cayennepeper
5 centiliter rum (donker)
1 theelepel currypoeder
Bereidingswijze
-Meng alle ingrediënten voor de marinade met een scheut olijfolie. Breng op smaak met zout. Schep er de scampi's onder. Dek af en laat 30 minuten marineren.
-Schil de ananas en snij in kleine blokjes.
-Verwarm een scheutje water met de appelazijn, suiker en een snuf zout tot de suiker is opgelost. Laat even afkoelen en giet dan over de ananas. Zet koel.
-Mix het vruchtvlees van de avocado met de koriander, mierikswortelcrème, yoghurt, een scheutje melk en olijfolie glad. Kruid met peper en zout.
-Rijg de scampi's op spiesjes.
-Zo kan je ze makkelijker op de barbecue grillen.
-Bak ze mooi goudbruin en gaar.
-Verwarm ook de tortilla's eventjes op de barbecue.
-Verdeel de ijsbergsla en ingelegde ananas over de tortilla's. Leg er telkens 3 scampi's op en werk af met de avocadosaus, lente-uitjes en extra koriander.
Bron
spar
Serveertip
Tip:
Geen korianderfan? Vervang door peterselie.