Urap Urap (Indonesisch groentegerecht)

  • Indonesisch, Hoofdgerecht
  • 20-30 min.
  • Urap Urap (Indonesisch groentegerecht)

    Urap Urap (Indonesisch groentegerecht)

    Urap Urap (Indonesisch groentegerecht)

.

Deel dit recept

Ingrediënten 4 recipe.people
200 g sperziebonen
150 g witte kool
125 g taugé
75 g geraspte kokos
4 djeroek poeroet (limoenblaadjes)
3 tenen knoflook
2 lomboks (rode peper)
2 kleine sjalotten
1/2 rode paprika
1/2 kleine winterpeen
1/2 limoen (sap)
2 el gula djawa (palmsuikersiroop) of basterdsuiker
1 tl koenjit (kurkuma)
1 tl ketoembar (koriander)
1/2 tl trassi (achterwege laten voor vegetarisch)
Boodschappen bestellen

Bereidingswijze

Maak de boemboe met de (kom) van de staafmixer of keukenmachine. Doe een 1/2 rode paprika, 2 rode pepers, 2 kleine sjalotjes, 3 tenen knoflook, 4 limoenblaadjes, 1/2 tl trassi, 1 tl ketoembar (koriander) en 1 tl koenjit (kurkuma) in de mixer en maak er een mooie gladde boemboe van.


Doe een scheut olijfolie in de wok en fruit de boemboe op laag tot matig vuur kort aan. Voeg ook 2 el gula djawa en het sap van een halve limoen toe. Roer goed door elkaar.

Zet het vuur laag en meng 75 gr geraspte kokos door het geheel. Je zal zien (zie foto onder) dat het geheel droger wordt maar nog wel nat blijft. Zet het vuur heel laag of even uit terwijl je de groenten maakt.
Snijd een kleine halve winterpeen in reepjes of blokjes, halveer 200 gr sperziebonen, snijd de witte kool fijn (tenzij je een kant-en-klaar zakje hebt) en maak 125 gr taugé schoon.

Zet een grote pan water op het vuur en blancheer/kook de groenten als het water kookt in deze volgorde: doe als eerste de sperzieboontjes in de pan. Na 2 minuten voeg je de winterpeen toe. Als de winterpeen er 3 minuten in zit voeg je de taugé toe. En als de taugé er 1 minuut in zit voeg je nog 30 seconden de witte kool toe.

Na deze 6 à 7 minuten moet je de groenten direct onder ijskoud water afspoelen zodat ze niet verder garen. Laat even goed uitlekken. Zet ondertussen het vuur met je kokosmengsel weer wat hoger.

Voeg de groenten toe aan het kokosmengsel en verwarm terwijl je het goed door elkaar mengt.

Bron

https://smaakmenutie.nl/urap-urap/

Log in om een reactie te plaatsen

Bewaren in kookboek

Selecteer hier je kookboek(en) of type hier om nieuwe kookboeken aan te maken

Over de plaatser

ChrisFraikin avatar

Kooktip!

Maak je koelkast leeg

Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!

Doorsturen

Home Recepten