Preisoep met venkel, appel & walnoten
- Europees, Soep
- 20-30 min.
.
Ingrediënten 2 recipe.people
3 preien, alleen de witte en lichtgroene delen fijngehakt1 venkelknol, fijngehakt (bewaar de toppen)
1 appel, geschild en in blokjes
4 takjes tijm
60 gram walnoten
2 theelepels kurkuma
950 ml groentebouillon
2 eetlepels olie
Zout & peper
Ter garnering:
Maple syrup
Venkeltoppen (zie hierboven)
Extra walnoten
Zwarte peper
Bereidingswijze
Rooster eerst de walnoten in een droge koekenpan tot ze goudbruin en geurig zijn. Zet ze apart.
Verhit een fijne soeppan op een laag vuurtje en voeg de olie toe. Tip: ga voor een neutraal smakende olie, zoals koolzaadolie of zonnebloemolie. Maar olie met een bijpassend smaakje kan natuurlijk ook (zoals sjalottenolie, ook heel lekker).
Voeg de prei toe en de blaadjes van de tijm. Laat de fijngehakte prei 4 minuten zachtjes smoren in de olie.
Daarna mag de fijngehakte venkel en de appel erbij. Roer de kurkuma door de groenten en laat alles nog 4 minuten zachtjes bakken.
Doe de walnoten in de pan, breng alles op smaak met peper en eventueel zout (de bouillon voegt natuurlijk ook al zout toe) en giet de bouillon erbij. Breng de soep aan de kook en laat ongeveer 12 minuten zachtjes pruttelen, tot alle groenten zacht zijn.
Pureer de soep mooi glad. Is ‘ie te dik? Voeg dan nog een klein scheutje gekookt water toe. Dien op met een swirl van maple syrup, wat fijngehakte walnoten, een snufje zwarte peper en de achtergehouden venkeltoppen.
Bron
https://www.culy.nl/recepten/culy-homemade-preisoep-met-venkel-appel-walnoten/