Krokante chocoladesaus (die hard wordt op ijs)
- Wereld, Nagerecht
- 10-20 min.
Bij een ijssalon at ik eens een Dame Blanche met chocoladesaus die stolde nadat ik ze op het ijs goot. Men wilde mij niet vertellen hoe de saus gemaakt werd en op internet vond ik ook geen recept waarmee ik echt uit de voeten kon. Wel las ik ergens dat je daarvoor kokosolie moest gebruiken, maar de verhoudingen klopten voor geen meter, dus ging ik zelf aan de slag en na een paar keer te zachte of te harde saus gemaakt te hebben, had ik de juiste verhoudingen gevonden.
De kokosolie (of eigenlijk ziet het meer uit als vet) die je in een potje in elke supermarkt kunt kopen, heeft als eigenschap om bij kamertemperatuur al hard te worden en is dus bij uitstek geschikt voor zoiets.
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde | Eenheid |
---|---|
Energie | 425,13 kcal |
Koolhydraten | 13,31 g |
Eiwitten | 3,38 g |
Vetten | 39,79 g |
Benodigdheden
Au bain Marie panGarde
Bereidingswijze
Smelt de kokosolie -au bain marie- en voeg daar de chocoladedruppels of gebroken reep chocolade aan toe. Blijf roeren totdat alle chocolade opgelost is en klaar!
Serveertip
Wanneer de saus in de koelkast staat, wordt ze hard, je kunt ze makkelijk vloeibaar maken door ze even in de magnetron op te warmen.
Je kun ook alleen puur of alleen melk chocolade gebruiken voor dit recept.