Courgettepannenkoekjes met tomatensalade
- Wereld, Bijgerecht
- 20-30 min.
- Geplaatst op 02-03-2015
Dit is een recept uit het lentenummer van Smult. Ook deze editie staat weer vol makkelijk maakbare recepten zoals deze courgettepannenkoekjes. Ideaal als lekker bijgerecht!
Bestel hier Smult, het magazine van Smulweb. En kijk op www.smult.nl voor onze actuele acties!
Ingrediënten 4 personen
1 grote courgette225 g zelfrijzend bakmeel
200 ml karnemelk
3 eieren
100 g geitenkaas, geraspt
1 el verse oregano, fijngehakt
1 el verse dille, fijngehakt
4-6 el olijfolie
4 rode tomaten, in plakken
4 gele tomaten, in plakken
½ el balsamico-azijn
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde | Eenheid |
---|---|
Energie | 485,16 kcal |
Koolhydraten | 49,41 g |
Eiwitten | 21,36 g |
Vetten | 21,68 g |
Benodigdheden
KeukenmachineBereidingswijze
1. Rasp courgette in de keukenmachine.
2. Meng in een kom zelfrijzend bakmeel met wat zout en voeg al roerend met een spatel karnemelk en 75-100 ml koud water toe. Voeg eieren toe en roer alles tot een glad beslag.
3. Roer geraspte geitenkaas, courgette, oregano, dille en versgemalen peper door beslag.
4. Verwarm beetje olie in een grote koekenpan en schep er 3 bergjes beslag in. Bak pannenkoeken tot er bovenop bubbeltjes komen. Keer pannenkoeken en bak de andere kant goudbruin. Bak zo nog 12-15 pannenkoeken.
5. Klop in een kom een dressing van balsamico-azijn, 2 eetlepels olijfolie en wat zout en peper. Schep de plakken tomaat erdoor.
6. Leg op elk bord een stapel pannenkoeken en leg de plakken tomaat ernaast.
Bron
Smult 7
Serveertip
Geen liefhebber van geitenkaas? Je kunt deze ook vervangen door pittige oude kaas of eventueel zelfs weglaten.
Laatste reacties
Makkelijk en smakelijk recept!