Spinazie quiche (open Spanakopita)
- Grieks, Hoofdgerecht
- 30-60 min.
- Geplaatst op 05-02-2014
Een snel in elkaar te zetten spinazie quiche, smaakt net als een echte griekse Spanakopita, maar in een fractie van de tijd.
Lees meer: de quiche top 10
Ingrediënten 4 personen
1 pak diepvries spinazie la creme5 plakjes roomboter bladerdeeg
4 eieren
1 ui
100 g feta
2 eetlepels gedroogde groene saladekruiden uit een pot
1 eetlepel olijfolie
1 theelepel nootmuskaat
t theelepel gedroogde dille
halve theelepel peper
Benodigdheden
Ronde ovenschaalMagnetron bestendige mengkom
Bereidingswijze
Doe de spinazie in de mengkom en zet een paar minuten in de magnetron. Af en toe doorprikken tot het ontdooid is en een beetje warm wordt.
Zet de plakjes bladerdeeg daar waar de warme lucht uit de magnetron komt.
Zet de oven op 180 graden.
Snij de ui in stukjes van 2 cm.
Verbrokkel de feta.
Smeer de Ovenschaal in met de olijfolie.
Druk de plakjes ontdooide bladerdeeg met een halve cm overlap in de schaal en snijd het overhangende deel weg. Vul de gaten op met de restanten.
Roer de eieren, kruiden, ui en feta door de spinazie, en doe het mengsel in de ovenschaal.
Schik eventuele restjes bladerdeeg er bovenop.
Zet 45 minuten in de oven, kijk even na een half uur of hij al mooi bol wordt.
Serveertip
Als bijgerecht voor 6 personen, als hoofdgerecht voor 2 of 3.
Laatste reacties
Lekker taartje, die blijft in het repertoire! Dank je, vr. groet, Henk.
Daar ben ik het helemaal mee eens, Franceska! Lieve groet Cecile
Het leuke van zo'n recept is dat je er altijd een eigen draai aan kunt geven met andere ingredienten. Dat maakt koken zo leuk!
Bedankt voor het recept. Ik heb deze taart van de week gemaakt en hij was heerlijk!!! Ik heb er voor wat extra pit wat uitgebakken spekjes in gedaan. Deze taart ga ik zeker vaker maken.
Ik heb er wel een variant van gemaakt, met gehakt, maar dit is wel heel erg lekker, hoor!
Ik gebruik gevriesdroogde kruiden van Lidl. Hermien. Dat is ook lekker in een omelet of roerei en op het laatst toegevoegd aan gebakken aardappeltjes. Succes met kokkerellen.
Ik gebruik gevriesdroogde saladekruiden van Lidl in een pot van 25gr. Hermien. Dat is ook lekker in een omelet of roerei of op het laatst even door gebakken aardappeltjes. Succes met het kokkerellen!
Dit lijkt me wel wat, maar wat zijn gedroogde groene saladekruiden? Groetjes, Hermien