lekker pittig en romig

400 gr spaghetti
1 bakje verse Cherry tomaten
1 zak verse Rucola salade
3 teentjes knoflook (geperst)
2 chili pepertjes (gedroogd)
Ã"f
1 vers pepertje (fijn, zonder zaad)
Olijfolie
100 gr Parmezaanse kaas (geraspt)
Kookpan
Dit is een wel hele bekende Italiaanse pasta die wereldwijd heel veel wordt gegeten. Wij hadden hem gegeten in de tuin want het was eens mooi weer. Hij is lekker pittig, maar ook romig door de olijfolie. Echt een lekker licht lunchgerecht met wat pit en heel snel klaar.
Kook de spaghetti al dente zoals is aangegeven op de verpakking. Cherry tomaten wassen en in partjes van 4 snijden. Knoflookteentjes persen. Flink olijfolie in de pan, tomatenpartjes, knoflook en pepertjes toevoegen en beetje laten roosteren op hoog vuur. Gekookte spaghetti in de pan en alles goed door elkaar roeren. De zak rucola openen, zo nodig wat bijsnijden en over de borden verdelen. Spaghetti op de rucola leggen, nog een beetje olijfolie erover (zo wordt het lekker romig), geraspte Parmezaanse kaas erover en je hebt een heerlijk bordje Italiaanse pasta.
Lekker met gevulde tomaten of salade.
pwiggers 19-09-2020
Dank je wel Purrie dat je mij in je reactie noem. Leuk hoor ! Groetjes, Petra
Purrie 18-09-2020
Voor 2 personen gebruik ik 5 tenen knoflook en een grote dikke rode peper. Knoflook in plakjes (niet persen) en peper in kleine stukjes. En dat in een flinke scheut olijfolie een tijdje laten trekken... minstens zo lang als de pasta kookt. Afgegoten in de olie doen, gas wat hoger, en spaghettig wat bakken. Peterselie en zwarte peper erover en dan is kaas niet nodig. Mmmmm zo eten wij het vaak. Dit alles vooral met dank aan Petra, die het eerst heeft gepost.... Succes! Wij eten het vaak zo.
mobiel_1356634350 31-07-2013
Misschien lag t aan mij maar ik vond dat er vrij weinig smaak aan de spaghetti zat. Met de parmezaanse kaas erbij was het wel te doen maar was er niet kapot van.
naus_marijke 15-06-2013
Een heerlijk zomers recept lijkt mij en ik heb het dan ook favoriet gezet! Bedankt voor het recept!
Groetjes,
Marijke
ArualB 12-06-2013
Meegenomen hoor, heerlijk.