Quinoa met garnalen, tomaatjes en veel kruiden
- Mediterraan, Hoofdgerecht
- 10-20 min.
Quinoa is helemaal hip & happening. Het is een pseudo-graan die verbouwd wordt in Zuid Amerika. Doordat het zijn eigen natuurlijke beschermingsstof heeft tegen insecten, zijn er geen bestrijdingsmiddelen nodig waardoor de Quinoa die je in de winkel koopt bijna altijd volledig biologisch is. En daar worden we tegenwoordig steeds blijer van. En het is heel gezond, doordat het boordevol met aminozuren/eiwitten en mineralen zoals magnesium en ijzer zit.
Ingrediënten 2 personen
Wat je nodig hebt voor 2-3 personen (als hoofdgerecht):1 pak quinoa (300gr)
200gr garnalen
olijfolie om te bakken
circa 10 mini roma of cherry tomaatjes
1/2 potje halfgedroogde tomaatjes
1/2 citroen
3 eetlepels olijfolie extra vergine
zwarte peper
zeezout
1/2 rode peper
3 bosuitjes
teentje knoflook
handvol verse munt
handvol verse platte peterselie
handvol verse bieslook
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde | Eenheid |
---|---|
Energie | 1089,16 kcal |
Koolhydraten | 118,23 g |
Eiwitten | 48,45 g |
Vetten | 41,69 g |
Bereidingswijze
Wat je gaat doen:
Kook de quinoa volgens de bereidingswijze van de verpakking. Bak de garnalen, knoflook met een beetje peper en zout in een koekenpan met olie.
Snijd de tomaatjes in plakjes, de bosuitjes in ringetjes, hak de verse kruiden fijn en snijd de rode peper in kleine stukjes.
Maak een dressing van het sap van de 1/2 citroen, met de olijfolie en wat peper en zout.
Bron
http://www.francescakookt.nl/2012/08/quinoa-met-garnalen-tomaatjes-en-veel.html
Serveertip
Als de quinoa gereed is doe je deze in een saladeschaal. Voeg hier alle gesneden groenten en kruiden aan toe en de dressing. Meng dit goed door elkaar. Strooi daarna de garnalen en de halfgedroogde tomaatjes en serveren maar.