Frittelle di castagne con lardo al rosmarino (kastanjekroket
- Italiaans,
- 10-20 min.
Hoezo, de Italiaanse keuken is zo lekker simpel? Soms gaan ook zij aardig tekeer in de keuken. Dit is een prachtig recept voor een klein voorgerechtje. De smaken zijn enorm subtiel. Veel kun je er niet van op, dat is ook niet de bedoeling. Maar de harmonie van de smaakbeleving is iets om nooit meer te vergeten. Lardo is de Italiaanse benaming voor geprepareerd vet spek. Vers heet dit spek "grasso fresco" maar eenmaal bewerkt krijgt het de naam "lardo". Lardo wordt verkregen door vet spek te zouten en in te wrijven met kruiden. De meest bekende lardo is de "Lardo di Colonnata", een speksoort uit het gelijknamige dorp in Toscane, met beschermde geografische duiding. Lardo wordt in verschillende Italiaanse regio`s gemaakt. De samenstelling van de kruiden kan verschillen, net als de plaats waarin de lardo 6 maanden rijpt. In Toscane verkiest men hiervoor marmeren bakken (conche), in Basilicata rijpt lardo in houten bakken.
Ingrediënten 8 personen
150 g lardo al rosmarino350 g gekookte kastanjes
2 el. tarwebloem
2 el. melk
2 el. cacao
1 ei
olijfolie
zout
Benodigdheden
SnijmachineVoorbereiding
Als u met verse kastanjes aan de slag wilt: Pel de harde bruine schil van de kastanjes. Kook ze in zout water tot ze zacht zijn. Pel nu de zachte velletjes van de kastanjes. Snij de lardo op een snijmachine in flinterdunne plakjes.
Bereidingswijze
Maak in de blender of keukenmachine een samenhangend mengsel van de kastanjes, de bloem, de cacao en het ei. Maak met behulp van 2 lepels quenelles van. Laat de quenelles voorzichtig in hete olijfolie glijden en frituur ze een minuutje of 3 tot ze mooi goudbruin zijn. Laat ze uitlekken op keukenpapier.
Bron
http://www.meerdanvlees.nl/index.php?target=products&product_id=701#recept1
Serveertip
Zie afbeelding. Een blaadje dragon is hierbij erg lekker.
Wijntip:
Champagne, of beter nog Spumante, maar dan wel een goede brut.