Kip Kurma
- Indiaas, Hoofdgerecht
- 30-60 min.
- Geplaatst op 21-11-2012
Dit familie recept heb ik ooit eens ergens op internet gevonden. Na een lange zoektocht naar een goed recept voor curry, heb ik eindelijk een geweldig recept gevonden. Het is echt restaurant kwaliteit curry! Probeer het en je zult niet teleurgesteld worden.
Ingrediënten 3 personen
Voor de currypasta:•1 el versnipperde ui
•7 a 8 teentjes knoflook geperst
•1 grote el tomatenpuree
•3 el geraspte kokos
•¼ el kaneelpoeder
•½ tl venkelzaad (gemalen)
•1 tl koriander (gemalen)
•1½ tl chilipoeder
•1 tl kruidnagel (gemalen)
•¼ el kurkuma
•1 el olijfolie
Voor de kip kurma:
- 1 el versnipperde ui
- 3 kipfilet
- handjevol gehakte amandelen
- snufje venkelzaad (gemalen)
- zout
- 200 ml slagroom
Benodigdheden
•Vershoudfolie•Keukenmachine / staafmixer
Voorbereiding
snijd de kipfilet in stukjes. Hak de amandelen grof. Snij 1 ui klein.
Bereidingswijze
Voor de currypasta:
Bak de knoflook en de ui in de olijfolie (ca. 4 min) en haal het vervolgens uit de pan om af te koelen.
Als de knoflook en ui afgekoeld is, meng dan alle ingrediënten (met behulp van een keukenmachine / staafmixer) tot een pasta.
Schep de pasta op een stuk vershoudfolie en draai er een rol van. Draai de uiteindes dicht in tegenovergestelde richting.
Op deze manier kun je de hoeveelheid pasta doseren. Je kunt de pasta ook invriezen.
Voor de kip kurma:
Verwarm de olijfolie (ca. 1 el). Fruit de ui aan met een snufje venkelzaad. Bak de kip tot deze gaar is. Voeg de kruidenpasta toe (voor 3 a 4 personen de gehele rol) en voeg in gedeeltes de slagroom toe tot de saus de gewenste dikte heeft. (ca 200 ml voor 3 a 4 personen) Roer het geheel goed door zodat alle currypasta vermengd is met de slagroom. Voeg de amandelen toe en breng het geheel met een beetje zout op smaak.
Bron
een engels forum
Serveertip
Basmatirijst of Naans, en doperwtjes of rode paprika (kan meebakken in kurma saus)
Laatste reacties
Er zijn nog geen reacties