gegrilde paprikarisotto
- 30-60 min.
- Geplaatst op 12-11-2012
Voorbereiding
bereid de kippenbouillon van blokjes, halveer de paprika`s , verwijder zaadlijsten en grill de paprika in een hete grillpan totdat ze wat slapper aanvoelen.Doe ze hierna in een zakje en laat ze wat stomen zodat de velletjes straks makkelijk loslaten.
pel de sjalotjes en de knoflook, snij ze fijn.
pluk de oreganoblaadjes en rooster de pijnboompitjes
Bereidingswijze
Fruit de sjalot met de knoflook tot ze glazig zijn op niet te hoog vuur.voeg de oreano toe en bak even mee. Voeg de risottorijst toe en roer totdat ieder korreltje bedekt is met olie.Voeg de witte wijn toe en laat even wat indampen.Hierna beetje bij beetje de bouillon toevoegen op halfhoog vuur De rijst moet de bouillon zo goed als opgenomen hebben voordat je de volgende lepel toevoeg.
Verwijder ondertussen de velletjes van de paprika`s en snijd ze in kleine stukjes.Proef de risotto en laat hem niet te zout worden.Eventeel heet water toevoegen ipv bouillon. De rijst niet tot snot laten koken! Goed op smaak afmaken met peper en eventueel nog wat kruiden.Parmezaan toevoegen en als de risotto toch wat te zout uitvalt een beetje room of melk toevoegen.
Pijnboompitjes erover strooien.besprenkel nog met wat olijfolie
Bron
freshbox
Serveertip
lekker met gegrilde entrecote.plaats een schaaltje geraspte parmezaan op tafel voor de liefhebbers
Laatste reacties
Er zijn nog geen reacties