Lekkere pittige Indische eieren
- Indiaas, Bijgerecht
- 10-20 min.
- Geplaatst op 15-10-2012
Wie lust er nou geen eitje? Deze eieren op Indische wijze zijn lekker pittig. Echt een traktatie of zomaar een lekkere smul snack. Deze vliegen ook weg op een buffet en/of prima bijgerecht bij de Indische rijsttafel. Proef zelf maar en staat zo op tafel.
Ingrediënten 4 personen
8 eieren (gekookt zonder schaal)2 uien, gesnipperd
2 teentjes knoflook, geperst
1 tl sambal oelek
1 tl gemberpoeder
1 tl laos
1 tl koenjit
1/2 tl kurkuma
1 tl ketoembar
2 tl citroensap
¾ blokje kruidenbouillon
2 ½ dl water
½ blok santen
1 el ketjap manis
Pindaolie (Arachide) scheut
Paar korianderblaadjes (hoeft niet)
Benodigdheden
kookpanBereidingswijze
Eieren 5 min. Koken, af laten koelen en pellen. Mengsel specerijen door elkaar mengen en goed glad maken. Pan nemen, scheut olie er in en mengsel even fruiten zodat het gaat uitlopen. Afblussen met bouillontablet en water, goed roeren en nu aan de kook brengen. Eieren toevoegen en nog 5 min. Laten mee pruttelen, Kokos (santen) en ketjap erbij naar smaak, niet teveel en smullen maar. Ter garnering eventueel wat korianderblaadjes, lekker fris.
Serveertip
Lekker met naanbrood en zoetzure atjar.
Laatste reacties
Moet er dus anderhalve theelepel kurkuma (koenjit) door?
Hoi Ik ken een andere versie van dit gerecht in tomatenpasta met veel uien, Ik neem dit mee om iets anders te proberen !
Ok! Bedankt voor je snelle reactie! :)
Kurkuma is koenjit, geelwortel. Meestal wel van conimex te koop en anders bij de indische toko, evenals tamarinde pasta (ook wel assem genaamd).
Hoi allemaal! Zijn alle specerijen gewoon in de supermarkt verkrijgbaar? Ik was bij de Ah en hier kon ik geen kurkuma vinden???? En weet iemand waar ik tamarinde pasta kan kopen? (niet voor dit gerecht hoor)
@momope. Dan heeft die Wilbrink uit de Telegraaf het vast van mijn reeds overleden moeder, die het weer van haar moeder heeft....Grapje, het is gewoon een vrij algemeen recept voor sambal goreng telor, dus kan best een eigen reept zijn. De koriander blaadjes zou ik weglaten. Als blad wordt het nauwelijks in de indonesische keuken gebruikt. Maar daar ben ik een zeurpiet in hoor, ik hecht erg aan de authentieke smaak. Van de foto loopt het water me in de mond trouwens!
Dit recept ken ik Alex. Ik heb het zelf al ergens anders vandaan. Nog nietop Smulweb gezet. Maar nu door jou! Toch geen recept van jezelf? Groetjes, Petra
Hoi Alex, heb dit recept van je meegenomen. Groeten Willem.
Ik heb ooit een soortgelijk recept gekregen van een Surinaamse vriendin, moet het `ergens` tussen mijn losse recepten verzameling hebben. Ik wil het wel weer eens maken dus neem ik dit recept mee. Groetjes, Louise
Go dit recept heb ik ook ,het is van Wilbrink uit de Telegraaf. Oke lekker zijn ze zeker,maar het is niet van jezelf................