Frambozen cheesecake
- Nagerecht
- > 120 min.
Een frisse taart als nagerecht. Ziet er schitterend roze uit! De basis komt uit de allerhande maar ik heb het recept aangepast.
Ingrediënten 8 recipe.people
375 gram diepvriesframbozen 1 zakje vanillesuiker 4 blaadjes gelatine 1 rol oreo koekjes 30 gram boter 125 ml slagroom 4 el suiker 1 bakje- 250 gram mascarpone 1 klein bekertje crème fraiche 4 el rode bietensap ( zonnatura) 4 el frambozenlikeurBenodigdheden
kleine springvorm en een keukenmachine of blender ( zou ook wel zonder kunnen natuurlijk)Voorbereiding
Bekleed een kleine springvorm ( ik gebruikte er een van 20 cm) met bakpapier.
Laat de frambozen ontdooien en pureer ze in de blender. Voeg de likeur vast toe. Het mengsel wordt dan iets dunner. Druk het mengsel met een houten lepel door de zeef zodat de zaden achter blijven.
Voeg de vanillesuiker toe. Smelt 30 gram boter.
Vermaal de koekjes in de blender tot kruim en roer dit kruim door de gesmolten boter. Verdeel dit over de bodem van je springvorm, druk goed aan en laat in de koelkast opstijven.
Week de gelatine 5 minuten in koud water.
Klop de slagroom met de suiker stijf.
Roer de mascarpone met de crème fraiche los.
Bereidingswijze
Verhit 4 lepels frambozenpuree en neem dit van het vuur. Knijp de gelatine uit en los dit op in de warme frambozenpuree. Vervolgens roer je dit door de rest van de koude frambozenpuree.
Spatel nu de frambozenpuree en de slagroom door het mascarponemengsel. Tot slot spatel je het bietensap erdoorheen.
Schep het mengsel in de springvorm en laat afgedekt minimaal 3 uur opstijven.
Bron
allerhande en molenmeisje
Serveertip
Serveer een klein stukje taart met een klein bolletje vanille-ijs en wat verse vruchtjes als dessert