Kipkarbonades uit de oven met Italiaans tintje
- Italiaans, Hoofdgerecht
- 60-120 min.
Dit recept is heel toevallig ontstaan. Ik was bij mijn slager, kocht het vlees wat ik nodig had maar ik zag ook kipkarbonades liggen en ze zagen er zo goed uit dat ik ze in een `opwelling` kocht. De plaats in mijn vriezer was zeer beperkt dus bedacht ik dit recept. Aangezien er Italiaanse kruiden inzitten heb ik het deze naam gegeven. Dit is een heerlijk eenvoudig recept, de geur die uit de oven komt is absoluut verrukkelijk! Ik heb het met verse kruiden gemaakt, mocht je die niet hebben neem dan gedroogde maar tegenwoordig zijn overal potjes met verse kruiden te koop en dat is echt veel lekkerder. (verhouding verse kruiden tot gedroogde; 1 tl gedroogde kruiden i.p.v. 1 el verse).
Ik heb bij de aardappelen ook nog een knoflookuitje gedaan. (Knoflookuitjes zijn te koop in een klein rieten mandje). Maar als je die niet hebt kan je ook een gewoon knoflookteentje gebruiken. De salade is zo simpel dat je het met je ogen dicht kan maken maar door de vinaigrette is de smaak zo lekker!
Ingrediënten 4 personen
Voor de kipkarbonades1 kilo Kipkarbonades.
3 vette tenen knoflook, fijn gesneden.
5 el olijfolie. (1 eetlepel apart houden)
1 tl verse rozemarijnnaaldjes (fijn gesneden).
1 tl verse tijm (blaadjes afritsen van takje).
Vers gemalen peper en zout naar smaak.
1 el citroensap ( pas toevoegen als kip de oven ingaat).
Voor de aardappels
± 1 kilo rode aardappels.(bvb roseval of andere rode aardappels)
Takje tijm en wat rozemarijn (vers).
Paar teentjes knoflook.
Wat olijfolie.
2 teentjes knoflook (of eventueel een heel knoflookuitje in stukjes gesneden).
Voor vinaigrette bij de salade
1 tl zout.
Wat vers gemalen peper.
2 el witte balsamico-azijn (of bruine, ik heb de witte gebruikt).
4 el olijfolie.
1 teentje knoflook (geperst).
Wat rozemarijn, handje basilicum blaadjes, handje peterselie (alles beetje fijn gesneden ) bij elkaar ± 1 flinke el in totaal.
Voor de salade
Kleine tomaatjes.
Wat geroosterde paprika ( vers of uit een pot)
1 zak Rucola sla.
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde | Eenheid |
---|---|
Energie | 485,15 kcal |
Koolhydraten | 53,30 g |
Eiwitten | 6,43 g |
Vetten | 25,72 g |
Benodigdheden
2 ovenschalen. Koekenpan. Bekertje met deksel voor vinaigrette. Aluminiumfolie.
Voorbereiding
- Voorbereiden marinade voor de kip;
- Vel van de kipkarbonades verwijderen, spoel af onder de koude kraan en dep droog met keukenpapier.
- Doe in kommetje 4 el olijfolie, het knoflook, de kruiden en versgemalen peper en zout naar smaak en roer en schud even goed door, giet dat in de ovenschaal.
- Leg de kip in de ovenschaal en haal ze goed door de marinade.
- Dek af met aluminiumfolie en zet in de koelkast voor ± 1-2 uur.
- Vinaigrette;
- Maak ondertussen de vinaigrette voor de salade.
- Doe alle ingrediënten in een afsluitbaar bekertje.
- Schud goed en zet het afgedekt in de koelkast.
- De aardappels
- Was de aardappelen maar schil ze niet.
- Kook ze voor ± 10 minuten giet af en laat ze wat afkoelen.
- Als ze `handelbaar` zijn snijd je ze in ongeveer even grote schijfjes
- Vet een ovenschaal in met een klein beetje olijfolie en leg de aardappelschijfjes erin en besprenkel met wat olijfolie.
- Leg over de aardappelschijfjes een takje rozemarijn, takje tijm en eventueel wat oregano en zet ze even apart.
- De aardappels
Bereidingswijze
- Nadat de kip in de marinade heeft gestaan;
- Verwarm nu de oven vast voor op 200ºC.
- Doe 1 el olijfolie in de koekenpan en braad de kipdelen rondom tot ze een kleurtje krijgen voor ± 10-15 minuten.
- Gebruik dezelfde schaal waar de kip in stond te marineren (er zit beslist nog wat olie met kruiden in).
- Doe de eetlepel citroensap erbij en leg de kipdelen in de ovenschaal.
- Schuif ovenschaal met de kip en de schaal met de aardappelschijfjes naast elkaar in de oven.
- De kip en aardappeltjes hebben ± 50 minuten nodig.
- Kijk na 25 minuten en keer eventueel de kip (als dat nodig is)
- Als de aardappeltjes bruin zijn dek ze dan even af met aluminiumfolie want anders zouden ze te donker worden.
- Als de kip bijna gaar is; doe de rucola, vinaigrette, tomaatjes in vieren gesneden en de in stukjes gesneden paprika in een schaal en `hussel` even om.
Serveertip
- Lekker met sperziebonen en de rucola salade of met champignons en salade of wat je ook maar lekker vindt.
- Ik heb het gemaakt voor 4 personen. Wij zijn met z`n tweetjes dus ik had nog kip, rucola sla en wat vinaigrette over.
- De gebraden kipdelen afgedekt in de koelkast gezet. De avond erna de kip opnieuw in de oven gezet (afgedekt met aluminiumfolie) kip ontbeend en gegeten met een lekker vers en slank broodje (heerlijk voor een zorgeloze zaterdag. Hier de link naar het broodje (foto staat bij de afbeeldingen)
Broodje-kip-met-pesto-en-kruiden-slank