Kebab
- Multi-cultureel,
- 10-20 min.
- Geplaatst op 25-02-2012
Dit is, vanwege het varkensvlees een "haram" recept.
Kebab recepten, of het nou dönner kebab of shish kebab is, vind je in allerlei variaties. Oorspronkelijk werden ze vooral van lamsvlees gemaakt en op een vertikale grill geroosterd. Mijn dochter verafschuwt lamsvlees en dus kocht ik eens gehaktspiesjes die mijn slager (in feite ten onrechte) döner kebab noemt. Ze werden goedgekeurd, maar hij verkoopt ze alleen in de zomer (barbecue-tijd). Dus, ik maakte mijn eigen versie, die natuurlijk lekkerder is. Door het gebruik van de kruiden doet het vlees je aan het Midden-Oosten of Marokko denken, maar Islamieten gebruiken geen varkensvlees, dus dit is geen halal recept.
Omdat ik zelf niet zo`n enorme fan van de bbq ben, maak ik dit gerecht binnenshuis op de grillplaten.
Ingrediënten 4 personen
500 gram gehakt half om1 ui, geraspt
1 tl paprika poeder
1 tl gemalen komijn (djinten)
1/2 tl kaneel
1/2 tl cayennepeper
1 tl zout
1 bosje koriander
5-6 blaadjes munt
1/4 - 1/2 bosje platte peterselie
1 teentje knoflook
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde | Eenheid |
---|---|
Energie | 311,35 kcal |
Koolhydraten | 3,12 g |
Eiwitten | 25,01 g |
Vetten | 21,73 g |
Benodigdheden
Grillplaten of bbq, satéprikkers of metalen vleespennen en een rasp.Voorbereiding
Groene kruiden wassen en de blaadjes fijnhakken. Knoflook fijnhakken. Alle ingredienten door het gehakt kneden en eventueel nog wat slagen zwarte peper uit de molen erover geven. Als je geduld en tijd hebt, zet je het mengsel een uur in de koelkast. De smaken trekken beter in en het gehakt wordt iets steviger. Het wachten schiet er bij mij wel eens in, dan maak ik de spiesen meteen (geen ramp). Van het gehakt porties van circa 50 gram maken en deze tot "worstjes" kneden. Ieder worstje op satéstokje of metalen pen steken. Eventueel tot gebruik afgedekt terugzetten in de koelkast.
Bereidingswijze
Grillplaten verwarmen. Kebabs heel licht bestrijken met olie en tussen de platen gaar grillen. Keer ze telkens een kwartslag, zodat ze aan alle kanten goed doorgaren.
Als de spiesjes stevig genoeg geworden zijn, kan de bereiding natuurlijk ook op de bbq.
Serveertip
Lekker met (huisgemaakte) knoflooksaus, komkommer en Libanees platbrood of pita broodjes. Zelf geef ik er ook nog wel eens van die dunne Turkse pepers bij-bestreken met wat olijfolie en grof zeezout- gegrild.
Laatste reacties
Ik heb me stipt aan je recept gehouden en het was verrukkelijk! Ik probeer het de volgende keer eens met lamsgehakt.
Dankjewel voor je recept ga hem morgen maken
Ook deze morgen bij de BBQ heerlijke smaken , vond nog leuke foto's van de vorige keer toen ik ze heb klaargemaakt op de grillplaat.
Wij gaan deze ook proberen vandaag op grillplaat en lekker buiten ! je hoort nog van me of ze vaker op tafel mogen .
Ik heb ze gemaakt voor op de bbq. Ik heb er wel wat extra zout in gedaan. Ze waren heerlijk en voor herhaling vatbaar.
Lekker hoor
Het was heerlijk! Je kebab afgelopen maandag gemaakt voor mijn nichtjes. Vielen erg in de smaak. Wel vonden we ze wat flauw, maar dat is persoonlijk. Volgende keer gebruik ik iets meer zout, dan zijn ze echt perfect. Bedankt voor dit lekkere recept Joke! Groet, Petra
Dit lijk me erg lekker. Heb vanmorgen de ingredienten gekocht en dit gaan we dus morgen eten. Ben erg benieuwd. Hartelijk dank voor het delen.
Dit lijk me erg lekker. Heb vanmorgen de ingredienten gekocht en dit gaan we dus morgen eten. Ben erg benieuwd. Hartelijk dank voor het delen.
Wat lekker, ga ik morgen maken! Bedankt Joke!