Eierbitterballen

  • Borrelhapje
  • 20-30 min.
  • Eierbitterballen

    Eierbitterballen

    Eierbitterballen

  • Eierbitterballen

    Eierbitterballen

    Eierbitterballen

Vroeger maakte mijn lieve Tante Jo eierbitterballen en dit jaar heb ik het maar eens zelf geprobeerd. Je kunt ze gebruiken als snack bij de borrel maar ook als vleesvervanger bij de maaltijd. Verrassend lekker en niet zo moeilijk als het lijkt.

Deel dit recept

Ingrediënten
6 grote eieren 60 gram roomboter 60 gram gezeefde bloem 4 dl kippenbouillon van een blokje (of groentebouillon als je voor vegetarisch gaat) 1 el fijngehakte peterselie of bieslook flink peper en zout uit de molen paneermeel
Boodschappen bestellen
Benodigdheden
frituurpan

Voorbereiding

Kook 4 eieren in 10 minuten hard en koel ze goed zodat ze niet groen worden.
Snijdt er kleine stukjes van. Ik gebruikte de eiersnijder: 1 maal in de lengte, een maal in de breedte. Maak de bouillon met je blokje en laat deze afkoelen. Maak de ragout ruime tijd van tevoren zodat deze goed kan opstijven.
Smelt de boter en roer de bloem er in één keer door tot een romige massa ontstaat. Laat dit een minuutje pruttelen ( blijf roeren) maar zorg dat het niet bruin wordt. Voeg de afgekoelde bouillon erbij en roer flink tot een mooi gebonden roux ontstaat. Haal je pan van het vuur en roer er de kruiden en de eistukjes doorheen. Breng op smaak met peper en zout ( ietsje pietsje zouter dan je gewend bent want de volgende dag loopt de smaak van de ragout iets terug) Doe het mengsel in een platte schaal, dek deze af en laat deze liefst een nachtje in de koelkast opstijven. ( of minstens enkele uren)

Bereidingswijze

Strooi flink wat paneermeel op een dienblad, klop 2 eieren met 2 el water los in een diep bord. Verdeel de ragout met 2 lepels in 24 bolletjes. Rol deze met twee handen rond, door het paneermeel, door het ei en nogmaals door het paneermeel. Pas op dat ze niet scheuren. Leg ze in een schaal en zet ze nog even tot gebruik in de koelkast. Frituur de bitterballen met 6 of 8 tegelijk in 4 minuten goudbruin op 180 graden. Laat ze uitlekken op keukenpapier.

Serveertip

Heerlijk met of zonder likje mosterd.

Dit recept is te vinden in:

Log in om een reactie te plaatsen

Bewaren in kookboek

Selecteer hier je kookboek(en) of type hier om nieuwe kookboeken aan te maken

Over de plaatser

molenmeisje avatar

Doorsturen

Home Recepten