Zuurkoolschotel met appeltjes en creme fraiche
- Nederlands, Ovenschotel
- 0-10 min.
- Geplaatst op 06-11-2011
Ondanks dat het niet eens zo koud is momenteel krijg je door de korte dagen zin in echte winterkost. Gisteren aten we deze heerlijk zuurkoolschotel! Een ware smaaksensatie met de combinatie van appeltjes, crème fraîche, gehakt, spekjes en mosterd.
Ingrediënten 2 personen
- 5 aardappelen
- 250 gram zuurkool
- 1 bakje spekjes
- klein potje crème fraîche
- halve appel
- 150 gram gehakt
- geraspte kaas
- nootmuskaat
- peper en zout
- scheutje melk
- klontje boter
- mosterd, hoeveelheid naar eigen smaak
Voedingswaarde per portie
Voedingswaarde | Eenheid |
---|---|
Energie | 931,14 kcal |
Koolhydraten | 41,20 g |
Eiwitten | 43,62 g |
Vetten | 63,82 g |
Benodigdheden
Ovenschaal; pan voor de aardappels; zeef; komVoorbereiding
Oven voorverwarmen op 180 graden c.
aardappel puree maken
Bereidingswijze
1. Schil de aardappelen en kook de aardappelen gaar met wat zout.
2. Bak ondertussen de spekjes uit en bak het gehakt rul. Breng op smaak met peper en zout. Laat onder tussen ook de zuurkool uitlekken en verwarm de oven voor op 180 graden.
3. Meng de zuurkool met 2 eetlepels crème fraîche en de kleingesneden appel. En bedek de bodem van de ovenschaal hiermee.
4. Verdeel hierover weer het mengsel van gehakt en spekjes
5. Stamp de aardappels tot puree samen met de mosterd, melk, boter en breng op smaak met peper en zout.
6. Verdeel de aardappelpuree over het gehaktmengsel in de ovenschaal. Strijk de bovenkant glas met de bolle kant van een lepel.
7. Verdeel nu een laagje crème fraîche over de aardappel puree en strooi hierover weer een beetje geraspte kaas.
8. Plaats de ovenschotel in de oven en bak in ca. 45 minuten goudbruin. in combi oven gaat het sneller!
Bron
?
Serveertip
TIPS
- In plaats van gehakt kan je ook de vulling van een worstje rul bakken, dit geeft extra veel smaak.
- De ovenschotel is gemakkelijk van te voren te bereiden en later af te bakken.
Laatste reacties
Nee helaas, voor ons niet weer. We vonden er niet veel smaak aan zitten.
Leuk dat je het recept een eigen draai hebt gegeven en dat het heel erg lekker was. Fijn om te lezen en leuk dat je het even liet weten. Dank je wel
Niet in oven gedaan en geen gehakt en 500 gr zuurkool en geen kaas. Was het toch heel erg lekker, zal met peertjes binnenkort ook es doen. Thx.
Dank je wel "the green" voor je leuke reactie na het maken van dit recept. fijn om te horen dat het zo goed smaakte en dat zelfs dochterlief haar bordje leeg at. Geweldig. Ik heb nog 2 andere heerlijke recepten met zuurkool. misschien ook iets voor jullie http://www.smulweb.nl/recepten/1354360/Perenzuurkool-met-spekjes en http://www.smulweb.nl/recepten/1354009/Echte-zalige-winter-ovenschotel Fijne (natte) zondag. groetjes Ruth
Heerlijk deze zuurkoolschotel! Zelfs dochterlief `ik lust geen zuurkool` heeft haar bordje leeggegeten :)
Was heel erg lekker, bedankt voor dit recept; heb er niets aan veranderd!
Laatst weer eens gemaakt en 1 van mijn gezinsleden die absoluut niet van zuurkool houdt kan met dit gerecht uit de voeten. Alleen om er een zogenaamde `low carb` versie van te maken eb ik de aardappelpuree gemaakt van `zoete aardappel` de licht zoete smaak hiervan gaat prima met de zuurkool. Daarbij het gehakt gemengd met gehakte noten en champignons ( zo zou je hem zelfs helemaal vega kunnen maken). Het laatste laagje creme fraiche heb ik weggelaten dus alleen afgegratineerd met kaas... Helemaal top dus.. en dank voor de inspiratie..
Deze lijkt me ook erg lekker. Meegenomen, dank je wel. Groet, Laura
Hoi Ruth, Doe meestal appels en spekjes door de zuurkool en deze variant in de oven lijkt mij ook heel lekker! En dus meegenomen, dank je wel! Groetjes, Marijke
MMMMM, dat ziet er heerlijk uit, morgen proberen!!!!