DIT is pas echt verrukkelijke kip!
- Thais, Bijgerecht
- 20-30 min.
- Geplaatst op 20-07-2011
Dit gerecht wordt geserveerd in het thais restaurant, maar daar is het nog pikanter. ik vind het zalig op de iets minder pikante manier. echt om te smullen, vooral heerlijk door flink wat basilicum.
Kip moet wel eerst flink marineren!!!
Ingrediënten 2 personen
2 grote kipfilets in kleine blokjes2 grote rode paprika`s in reepjes
2 grote basilicum plantjes
Als je ze bij de aldi koopt dan 2 potjes gebruiken.
koop je ze bij Albert Heijn dan is 1 grote bloempot voldoende.
1 (of naar smaak 2, als je van echt scherp houdt) rode pepertjes
Marinade:
1 rood pepertje (of 2 als je van heel scherp houdt)
2 of meer teentjes knoflook
2 El. sherry(liefst droge sherry)
2 EL ketjap manis (zoet)
1 El. suiker
voor de paprika`s
1 El. suiker
1 Theel. vloeibare honing
peper en zout
1 teentje knoflook
olie om te bakken
Benodigdheden
Flinke braadpan; wokBereidingswijze
Snij de kipfilets in kleine stukjes.
Maak de marinade met de honing, ketjap manis, suiker en 1 gesnipperd teentje knoflook en de sherry.
Laat de kip hierin liefst een hele middag marineren
Snijd de paprika`s in fijne reepjes en roerbak ze in de wok of koekenpan met olie
Breng de reepjes op smaak met redelijk veel peper en zout (even proeven), met 3 El. ketjap manis, 1 eetl. suiker en nog een theel. honing
Voeg er ook de gesnipperde rode pepertjes en de knoflook aan toe. Eerst op hoog vuur.
Als alles kookt dan de vlam laag en lekker laten sudderen, af en toe omroeren. paar minuten, zonder deksel
Dan doe je in een grote braadpan wat olie en als die heet is voeg je de kipblokjes(met de marinade) toe. op hoog vuur, onder af en toe roeren lekker bruin bakken (zonder deksel) en dan +/- 15 min met deksel schuin op de pan op laag vuur..
Als de kip gaar en lekker bruin is dan roer je het paprika mengsel samen met de gewassen en klein gescheurde blaadjes van de basilicum erdoor en dan laat je het nog, met het deksel dicht, op laag vuur nog 15 min. sudderen.
Bron
La cucina
Serveertip
Heerlijk met rijst of pasta.
Bewaren in kookboek
Meest bekeken
KOMKOMMERSOEP MET HAM IJssandwich van mantou Kruidensalade met gepofte bietjes en geitenkaas uit de oven Mantou French Toast Zoeteaardappel-wortelsoep Plaattaart met zoete aardappel, rode biet en feta Maissoep met krab Kimchi nasi Rodebiet dip Ovenschotel gnocchi met spinazie en kip Cola kippenvleugelsKooktip!
Maak je koelkast leeg
Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!
Laatste reacties
lenielotz321 dank je wel voor je leuke reactie. Fijn dat het zo goed gesmaakt heeft. Gr. Ruth
beste ruth dit recept heb ik zondag gemaakt was heerlijk gaat zeker nog een paar keer maken
Beste Ruth, dit recept vandaag weer gemaakt en blijft heerlijk. Even een vraag, als ik het gerecht voor vier personen wil maken, kan ik dan gewoon alle ingredienten verdubbelen, voor marinade en gerecht (o.a. knoflook/ketjap/suiker ? Of is dat wat veel van het goede ?
Dank je wel voor je leuke reactie hobbeles. Fijn dat jullie er al meerdere keren lekker van genoten hebben. Fijne avond
Dit is inderdaad heerlijk, bij ons komt deze geregeld op tafel !
truffel65, dank je wel voor je leuke reactie en ik ben blij dat het zo goed bevallen is. Fijne avond.
Inderdaad een verrukkelijke kip die zeker vaker op tafel komt!
hoi magdas, dank je wel voor je leuke reactie. Maar de ketjap is natuurlijk een persoonlijke smaak,ik houd inderdaad het meest van manis.,.. wat zoeter vind ik lekker. Fijn weekend
Ik heb dit gisteren gemaakt en het was heerlijk Ruth. De suiker had ik eruit gelaten, de honing geeft het zoete eraan. Weet je zeker dat hier ketjap manis in moet? Ik dacht dat ze in de Thaise keuken eerder sojasaus gebruiken. Enfin, het was met de zoete ketjap heel lekker!
Hallo CDB1964, wat een leuke reactie na het maken van dit recept.Dank je wel. Fijn dat je zo enthousiast bent. En natuurlijk kun je evt. ook wat cashewnoten erdoor roeren. Gewoon uitproberen wat het naar jou smaak nog lekkerder maakt. Ik zou het leuk vinden als je nog meer suggesties hebt dat je dat dan bij mijn recept zet. Zou perfect zijn, dan voeg ik de tips wel toe aan het recept. fijne avond en groetjes Ruth