Cocktail warhol
- 10-20 min.
- Geplaatst op 09-11-2010
Een verbluffend voorgerechtje door chef-kok Flora Mikula. Lekkere associatie van zalm, bietjes en zachte geitenkaas.
Ingrediënten 6 personen
- 200 g verse geitenkaas- 1 eetlepel mierikswortel (potje)
- 1 bekertje zure room
- Zout
- 200 g verse zalm
- ½ bosje dille
- sap en zeste van 1 limoen
- 1 gekookte of rauwe rode biet
- Zout
- Mini blinis
Voorbereiding
maak een crème van de zure room en geitenkaas en de mierkiswortel. kan evt vervangen worden door wasabi als je het niet in huis hebt. Zet koel weg.
snijdt de voorzichtig ontvelde zalm in blokjes van een halve cm. doe er de dille (fijngehakt - enkele takjes overhouden om te garneren) en wat zout doorheen. Ook koel wegzetten en limoensap pas op het laatste moment toevoegen (om garen te vermijden).
snijd de bietjes ook in kleine blokjes en kruid af met wat zout, peper, olijfolie en de gehakte limoenzeste.
Bereidingswijze
neem een cocktailglas en doe steeds enkele lepels bietjes op de bodem, gevolgd door de zaltartaar, en getopt met een mooie eetlepel geitenkaas-room.
verwarm de blinis kort in een droge koekepan.
garneer de cocktails met een takje dille en een blini.
Bron
marmiton
Serveertip
Serveren als voorgerechtje of als aperitiefgerechtje met een droge schuimwijn.
Laatste reacties
Er zijn nog geen reacties