bulgur-spinaziepilav met geroosterde tomaatjes
- Vegetarisch, Hoofdgerecht
- 30-60 min.
- Geplaatst op 24-08-2009
Lekker gezond vegetarisch hoofdgerecht.
Ingrediënten 4 personen
1 rode ui,gesnipperd2 rode uien in dunne partjes,
6 eetl olijfolie,
3 fijngehakte tenen knoflook,
250 g grove bulgur,
500 ml kruidenbouillon,
300 g kerstomaatjes,
1.5 eetl balsamicoazijn,
1 theel kaneel,
1.5 eetl bruine suiker,
2 theel harissa,eventueel te vervangen door sambal oelek,
100 g walnoten,
300 g panklare spinazie,
15 g verse munt,
zout,
versgemalen zwarte peper.
Benodigdheden
braadpanlaag ovenschaaltje of bakblik
wok
4 diepe borden
oven
Voorbereiding
Verwarm de oven voor op 225 graden C.
Vet het ovenschaaltje licht in met olijfolie.
Bereidingswijze
Verhit 3 eetl olijfolie in de braadpan en fruit hierin de gesnipperde rode ui en de helft van de knoflook glazig,roer de bulgur erdoor en bak mee tot de korrels glanzen.
Voeg de bouillon toe en stoof in 20 minuutjes zachtjes gaar.
Meng de partjes rode ui in het ovenschaaltje met de tomaatjes,de rest van de knoflook,de balamicoazijn,kaneel,bruine suiker en de harissa en rooster ze in de voorverwarmde oven in 15-20 minuutjes mooi bruin en gaar,hou ze wel in de gaten.
Verhit de rest van de olie in de wok en bak hierin de walnoten heel snel knapperig,schep ze op een bordje.
Roerbak in de achtergebleven olie de spinazie en de muntblaadjes tot ze beginnen te slinken,breng flink op smaak met versgemalen peper en zout.
Meng het spinaziemengsel door de bulgur,samen met de walnoten.
Schep de bulgur in de diepe borden en verdeel er de gekaramelliseerde tomaatjes en uien over.
Bron
Eenpansgerechten.
Serveertip
Wortelsalade met rozijnen smaakt hier lekker bij.En als je niet zonder kan,ook lekker met gebakken kip of vis.
Bewaren in kookboek
Meest bekeken
Wat kun je allemaal maken met een Pizzarette Wortel-cobbler Echt Nederlandse ovenschotel met een Italiaanse twist Geroosterde bloemkool met Vadouvan Knoflook-parmezaanwortelen met gehaktballetjes Amuse met Veneta salami, gorgonzola en druiven Velouté van kip en citroen op Griekse wijze Minestronesoep met wortelloof Kip Trattoria....van Project Gezond. Angry Asian Man tosti Kipsatés met gewokte krieltjes, wortel en courgetteKooktip!
Maak je koelkast leeg
Geef op wat je nog in de (koel)kast hebt liggen en zoek daar recepten bij!
Laatste reacties
Heerlijk!!! Wij gaan hem vaker maken!
23 keer bezocht en nog geen bookmark? Ik zet deze erbij hoor! Lijkt me heerlijk!