Heerlijke Kokoskussens bij een High Tea
- Braziliaans, Banket
- 20-30 min.
Brazilianen zijn dol op zoetigheid. Rietsuiker is een van de grote exportproducten van het land. In dit recept wordt deze suiker gecombineerd met kokos, die vooral gebruikt wordt in de creoolse keuken.
Ingrediënten 30 recipe.people
250 gram kokos 1 citroen 2 sinaasappels 400 gr suiker 125 ml melk 1 el boter 1 eidooier, losgeklopt 1 zakje vanillesuiker 30 gr kruidnagelsBereidingswijze
Boen de citroen en 1 sinaasappel schoon en rasp de gele en Oranje schil er dun af. Pers de sinaasappel uit en meet 125 ml sap af, suiker met de melk en boter al roerende aan de kook en laat de suiker smelten. Laat het mengsel 10 minuten op heel zacht vuur pruttelen tot een dikke karamel ontstaat, roer regelmatig. Neem de an van het vuur en roer de kokos met de geraspte sinaasappelschil, de geraspte citroenschil, het afgemeten sap, de dooier en de vanillesuiker door de karamel. Verwarm het geheel circa 10 minuten al roerende op zacht vuur tot de massa stevig wordt (pas op voor aanbranden (. Laat het mengsel iets afkoelen, Vorm er dan balletjes van de grootte van een walnoot en rol ze door de rest van de suiker. Steek in elk balletje een kruidnagel en leg ze op een schaal.