Hartige auberginetaart met gehakt
- Ovenschotel
- 30-60 min.
Eigenlijk houd ik niet zo van aubergine, maar in deze taart is de combinatie aubergine met rozijnen en verse prei een gouden keus.
Ingrediënten 4 personen
- 7 vellen filodeeg, - 1 aubergine, - 75 gr. rozijnen, - 1 blik gepelde tomaten, - 5 eetl. olijfolie, - 300 gr. rundergehakt, - 1 theel. kaneelpoeder, - zout, zwarte peper, 2 eieren, 3 preien (ca. 400 gr.)Benodigdheden
springvorm van ca. 24 cm.
Voorbereiding
Snijd de aubergine in blokjes en laat de tomaten uitlekken en vang het tomatenvocht op.
Beleg de springvorm met de filodeegbladeren zodat de hele springvorm is bedekt.
Bereidingswijze
Bak het gehakt rul in de koekenpan, voeg de blokjes aubergine en het kaneelpoeder tijdens het bakken toe. Meng ondertussen het tomatenvocht met de 2 eieren en roer dit los. Haal de koekenpan van het vuur en meng de tomaten met het gehaktmengsel en voeg hieraan de rozijnen toe. Roer het eimengsel door het gehakt en schep dit in de belegde springvorm. Bak dit ca. 40 minuten in het midden van de oven op 200 graden. Snijd de prei in reepjes. Bak ondertussen in ca. 3 minuten de prei aan en schep de prei vlak voor het serveren op de auberginetaart.