
750 gram riblappen - 750 gram uien - zout, peper - 3 kruidnagelen - 1 laurierblad (of 1 blad daon salam )- 2 rode Spaanse pepers - 1/2 dl ketjap manis - 4 teentjes knoflook - 3 eetlepels olie - 1 theelepel ketoembar ( koriander ) - 1 afgestreken eetlepel kerriepoeder - 2 eetlepels azijn - 1 eetlepel donkerbruine basterdsuiker - 1 eetlepel bloem - 1 vleesbouillontablet
Een heerlijke Indische stoofpot. Een top-recept! Lekker als onderdeel van een rijsttafel, maar ook heel erg lekker als hoofdgerecht.
Snij het vlees in flinke dobbelstenen.
Pel de uien en snipper deze grof.
Pel en snipper de knoflook.
Was de pepers, verwijder de zaadlijsten en pitjes.
Verhit de olie en bak hierin in kleine porties het rundvlees snel rondom bruin.
Kruid het vlees met zout en peper. Haal het vlees uit de pan.
Bak de uien en de knoflook in het overgebleven vet lichtbruin.
Voeg de Spaanse peper , een lepel bloem, de ketoembar en kerriepoeder toe en bak even mee.
Doe het vlees weer in de pan. Even goed doorbakken.
Ketjap, kruidnagelen, azijn, basterdsuiker en laurierblad erbij en zoveel water dat het vlees nog net niet onder staat. Vleesbouillontablet verkruimelen en toevoegen.
***Bij gebruik van de slowcooker nu alles over doen in de slowcooker en volg de aanwijzingen onderaan. . Bij gebruik van de stoofpan kan het vlees nu 2 1/2 a 3 uur sudderen.
Proeven en eventueel nog wat zout, sambal of ketjap toevoegen en dan.....smullen maar!
***Gebruik je bij de bereiding de Slowcooker, zet dan de slowcooker op low en laat het vlees plm. 5 - 6 uur stoven. Afhankelijk van de grootte van de stukjes en het vlees. Na 5 uur even proberen! (zo doe ik het altijd!
Lekker met rijst en komkommersalade.
pwiggers 27-02-2021
Hoi sodapoppin, ik heb het in het recept wat duidelijker gemaakt voor de slowcooker. Vanaf *** in de bereiding kun je het vlees in de slowcooker doen en de aanwijzingen voor slowcooker volgen. Fijn weekend Groet, Petra
Sodapoppin 26-02-2021
Ik heb dit recept jaren geleden gemaakt en zeer lekker. Maar ik heb een slowcooker nu en wil die voor dit gerecht gebruiken. Hoe kan ik dit het beste doen stap voor stap?
pwiggers 01-02-2021
Beste Arie, wat een superleuke en gezellige reactieop mijn stoofpot. Heel leuk om te horen dat jullie zo blij zijn met het recept en dat jullie het lekker vonden. Dank je wel. Hartelijke groet, Petra Wiggers
ArieHout 30-01-2021
Beste Petra,
Vandaag voor de allereerste keer onze (nieuwe) Crock-Pot gebruikt. We kunnen beiden niet (goed) koken. Nauwgezet uw instructie gevolgd. Vanmorgen een uur voorbereiding. Daarna 6 uren in de Crock-Pot. Het was overheerlijk! Dank u wel voor uw goede recept!
Waar u schrijft: Vlees weer in de pan; hebben we het vlees op dat moment in de slowcooker gedaan. Ging prima. Goed gelukt. We zijn zo blij dat het ons meteen de eerste keer zo goed gelukt is; ook door uw duidelijke beschrijving! Nogmaals reuze bedankt!
pwiggers 02-12-2020
Wat is dat leuk om te horen Hilde. Dank je wel. Groetjes, Petra