
VOOR HET DEEG:* 500 g Boerenluxe of ander meel voor zoet Brood* 250 ml Water* 16 g verse gist of 8 g droge gist* 2 g Zout* 5 g Bakpoeder* 10 g Suiker* 1 Zakje VanillepoederVOOR DE AFWERKING:* Chocoladeglazuur* Decoratiebolletjes* Suiker met Kaneel
* Frituurpan
ZE ZIJN EIGENLIJK TE LEKKER!
Dit recept heeft een lange tijd nodig als voorbereiding!Maar dat is meestal het geval met brooddeeg.Daarna is de klus zo geklaard!
* Meng alle ingredienten voor het deeg en kneed dit in 20 minuten.* Bedek het deeg met een droge doek en laat het 30 minuten rijzen op kamertemperatuur.* Verdeel het deeg hierna in stukjes van ongeveer 50 g.* Vorm hiervan ronde bolletjes en laat ze 10 minuten rijzen.* Maak met de vingertoppen in het midden van de deegbolletjes een gaatje.* Trek het gaatje voldoende uit zodat de vorm na de laatste rijstijd behouden blijft.* Laat ze opnieuw 20 minuten rijzen onder een droge doek op kamertemperatuur.* Verwarm ondertussen de frituurpan* Leg de donuts voorzichtig in de frituurpan en bak ze goudbruin op 175 graden.* Direct na het bakken kun je de donuts in de suiker met kaneel of een kommetje met decoratiebolletjes leggen.* De bolletjes of de suiker blijven er zo aan vastplakken.* Om ze te versieren met chocoladeglazuur daarentegen laat je de donuts eerst afkoelen.* Daarna smelt je het pakje glazuur in warm water en dompel je een zijde van de donuts in het vloeibare glazuur...* Glazuren kun je natuurlijk ook nog met elk ander of eigen recept!
Je kunt ze op elk moment van de dag ,wanneer je maar wil nuttigen!
balo666 07-05-2019
zo wat lekker hier krijg ik echt honger van !!
AquaMiranda 25-05-2014
Wauw lekker maar hoe l moet je ze frituren?
anita4 05-04-2011
neem hem ook mee, bedankt hoor
groetjes van anita
duiveltjealex 20-10-2007
Hoi, ik ga ze proberen, super joh. Bedankt
paularamona 23-12-2004
Dit recept kan ik niet laten staan!
Dank je wel
groetjes Paula