- 1 kilo Roseval aardappels
- 150 gram veldsla
- 250 gram friseesla
- 0,5 bosje kervel
- 1 bosje peterselie
- 0,5 bosje bieslook
- 0,5 bakje shiso purper
- 6 eetlepels olijfolie
- 2 eetlepels citroensap
- 2 theelepels mosterd
2 theelepels honing
- 200 gram zachte geitenkaas
- 200 gram Gandahamplakken
- zout, peper
Ganda is de oude Keltische naam voor Gent en Gandaham is een smakelijke Belgische hamsoort die al eeuwenlang op ambachtelijke wijze met zeezout gezouten en gedroogd wordt.
Was de aardappels goed en kook ze in de schil in ruim water met zout in ca. 20 minuten gaar. Snijd ze in plakken en verdeel ze over de borden.
Meng in een kommetje de ingredienten van de dressing door elkaar en schenk de helft van de dressing over de aardappels.
Pluk de slasoorten en hak de kruiden en meng ze goed door elkaar. Breng de sla op smaak met de rest van de dressing. Maak een bergje sla op de aardappelplakken.
Snijd de kaas in 8 stukken. Wikkel de ham om de kaasjes heen. Verhit de olie in een koekenpan en bak de pakketjes om en om aan. Leg ze op de sla en serveer de salade direct.
Ganda is de oude Keltische naam voor Gent en Gandaham is een smakelijke Belgische hamsoort die al eeuwenlang op ambachtelijke wijze met zeezout gezouten en gedroogd wordt.