
Pepernoten bakken is eigenlijk geen kunst, zo gemakkelijk is het. Je moet echter wel het deeg nige tijd laten rusten om dekruiden de gelegenheid te geven hun smaak aan het deeg te verlenen. Het recept is bedoeld voor ongeveer 50 pepernoten. Verdubbel de hoeveelheden van de aangegeven ingrewdienten en u maakt er met twee bakplaten tegelijk meer dan honderd van. De speculaas-en koekkruiden zijn tegenwoordig ook in de meest supermarkten verkrijgbaar. Zo niet: zoek dan een ouderwetse drogist op.-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Voor ca. 50 stuks: 100 gram zelfrijzend bakmeel; 50 gram donkerbruine basterdsuiker; 1?-2 theelepels speculaas en/of koekkruiden(mengsel van gelijke delen is het meest aantrekkelijk); 1 mespunt zout; 40 gram ijskoude boter; 2 eetlepels melk
Zeef; kom; mes; plastic folie; kwastje; trommel
Zelf in eigen oven gebakken pepernoten smaken beter dan die van welke andere bakker ook.
Zeef bakmeel en basterdsuiker in een kom. Strooi speculaas en/of koekkruiden en wat zout erover. Snijd de boter in dunne plakjes. Leg ze op de bloem. Snijd de boter met twee messen door de bloem tot een kruimelige massa is verkregen. Sprenkel de melk erover. Kneed het deeg daarna met een koele hand tot een goed samenhangend deeg. Vorm een bal van het deeg en laat het, verpakt in plastic folie, tenminste 20 minuten op een koele plek rusten.
Bestrijk een bakplaat met een kwastje met gesmolten boter. Vorm van het deeg balletjes van ca. 1? centimeter. Leg ze, met een onderlinge afstand van ca. 2 centimeter op de bakplaat. Druk de balletjes met de wijsvinger enigsinds plat. Schuif de bakplaat in het midden van de tot 180 graden voorverwarmde oven. Bak de pepernoten in 18-20 minuten mooi bruin en gaar. Neem de pepernoten van de bakplaat en laat ze koud worden. Bewaar de pepernoten in een goed af te sluiten trommel.
pelegosto264 26-11-2013
Lekkerrrrr, pepernoten/kruidnoten, wat maakt het uit. Maak ze gewoon in de lente als ze nergens te vinden zijn.
Ik heb dit recept gebruikt als basis voor mijn Cappuccino kruidnoten! Andere smaak met een kleine variatie in het recept: http://www.joda-entertainment.nl/?page_id=215
orphan 19-11-2009
Hoi Ellen,
Blij te horen dat het kruidnoten zijn want op het recept die ik toen plaatste stond pepernoten, toch leuk om er zo achter te komen, ook al omdat ik ze zelf nog niet heb gemaakt.
Groetjes, Anneke
ellentenhouten 19-11-2009
Dit zijn geen pepernoten, maar kruidnoten