Smulweb Blog

Je koekje bij de koffie

Maand: september 2013

Bewaarartikel: De herfst, culinair gezien de mooiste tijd van het jaar; allemaal lekkere inspiratie voor in de keuken

Je hebt het waarschijnlijk al gemerkt, de dagen worden korter, het wordt kouder, de bomen gaan kleuren, sommige blaadjes vallen al en over enkele weken gaat de wintertijd weer in. Hier op Smulweb is nu al goed te zien dat mensen anders gaan eten. We zien steeds meer stoofschotels, ovenschotels, stamppotten, quiches, hartige taarten en wintergroenten voorbij komen. Persoonlijk vind ik dit de mooiste tijd van het jaar omdat er op culinair gebied weer zoveel te koop en te proeven is. Wat dacht je van al die lekkere paddenstoelen, de winkels liggen weer vol met stamppot- groente, mooi najaarsfruit en zelfs veenbessen (cranberry’s) heb ik al gezien. Mooi vlees bij de slager en we kunnen zo weer wild krijgen! Vanaf maandag 30 september a.s. komt Lidl al met een wildspecial op de proppen. Ook de visspeciaalzaak heeft de mooiste vis van eigen bodem want in de herfst is de Noordzeevis moddervet en daarnaast zie ik mooie wijnen liggen. Kortom er is weer genoeg te maken, te proeven en te genieten.

Lees meer

Babi Pangang van de Chinees (en super lekker)

Een smakelijke babi pangang met een zeer goede combinatie van specerijen, waarbij het vlees eerst gekookt en erna gebakken worden in de oven [url=https://www.smulweb.nl/recepten/1416401/Babi-pangang-van-de-chinees-en-super-lekker#Fotos]BABI PANGANG MET SAUS[/url]

Een smakelijke babi pangang met een zeer goede combinatie van specerijen, waarbij het vlees eerst gekookt en erna gebakken worden in de oven.

Ingrediënten

voor het vlees

1 kg buikspek met vel aan 1 stuk (ik maakte een halve recept met 500 g vlees)

Lees meer

Wijn selecteren bij een gerecht en gelegenheid

De beste begeleiding om een wijn te selecteren bij een gerecht en/of gelegenheid? Dan bent u bij www.wijnpakkettenonline.nl aan het juiste adres. Hoe selecteer ik de juiste wijn bij het juiste gerecht? Dit is een vraag die wij vaak krijgen voorgeschoteld. De juiste wijn bij een gerecht tilt uw gerecht naar een hoger plan. De wijn zorgt ervoor dat de perfecte smaken van uw gerecht naar boven komen. Er zijn tal van gerechten die u kunt bereiden. Om u houvast te geven voor welke wijn u bij welk gerecht kunt selecteren hebben wij speciaal voor u een pagina aangemaakt. Deze pagina neemt u bij de hand voor het selecteren van de juiste wijn bij het juiste gerecht http://www.wijnpakkettenonline.nl/wijn-met-gerechten.html.

Lees meer

Keuken dagboek van Nigel Slater

In het Keuken dagboek legt Nigel Slater, bekend van RTL4 en de BBC, de nadruk op het juiste voedsel eten op de juiste plaats en het juiste moment. ′Wanneer de ingrediënten op het toppunt van perfectie zijn, wanneer eten, kok en tijd van het jaar met elkaar in overeenstemming zijn.’ Dat is de essentie van Keuken dagboek en het allerbeste recept. Keuken dagboek is de vertaling van Nigel Slaters Kitchen Diaries, waarvan er in Engeland meer dan 300.000 exemplaren werden verkocht.

Een aanrader voor de liefhebbers van Yotam Ottolenghi en Giorgio Locatelli.

Lees meer

Het Grote Mosselboek

In Het Grote Mosselboek gaat Tine Bral op zoek naar het hoe en waarom van de mossel. Het boek geeft informatie over van het proces zaadje tot mossel, van gratis voedsel tot Zeeuws erfgoed, over de groei van de mossel, recepten, tips en wetenswaardigheden en populaire mosselrestaurants.

Van literatuur en economie via de historie naar de heerlijke recepten, een leerzame uitgave over de mossel.

Het grote mosselboek

Tine Bral

Prijs € 12,95

ISBN 978 90 5826 962 1

www.fontaineuitgevers.nl

Lees meer

Matt Preston’s 100 beste recepten

Koken als een Masterchef met Matt Preston

Matt Preston is nu voor het vijfde seizoen te zien in MasterChef Australia.

In Matt Preston’s 100 beste recepten laat hij zien dat iedereen thuis heerlijk kan eten. Terwijl hij normaal gesproken de kookkunsten van anderen beoordeelt, heeft Matt Preston voor zijn nieuwe boek zijn eigen favoriete gerechten verzameld.

Het staat vol stoere, smaakvolle recepten voor elke dag: van de allerlekkerste bolognese, de krokantste kipschnitzel, de verrassendste frisse cheesecake tot de ultieme chocoladetaart. Matt deelt ook zijn persoonlijke eetherinneringen en handige culitips. Kijk mee in de keuken van Matt en kook zoals hij doet: gemakkelijk, altijd-goed en betaalbaar eten voor de hele familie.

Lees meer

(H)eerlijk, Eet je mooi en fit met Gwyneth Paltrow

Gezond én lekker eten: actrice en Oscar-winnares Gwyneth Paltrow laat zien dat dat helemaal niet moeilijk is. Voor (H)eerlijk stelde Gwyneth samen met food writer Julia Turshen een verzameling verrassende recepten samen, die geweldig smaken en toch allemaal vetvrij, suikervrij en (bijna allemaal) glutenvrij zijn. Het basisprincipe is eenvoudig: eet zo veel mogelijk biologische en onbewerkte voeding, met name groenten, vermijd suiker en kies voor de goede koolhydraten, eiwitten en granen.

Wie denkt dat het moeilijk koken wordt op deze manier: (H)eerlijk staat vol gezonde en lekkere recepten, van boekweit-banaanpannenkoeken en zalmburgers tot heerlijke salades en powerbrownies. Of je nu een specifiek dieet volgt, een week gaat detoxen of gewoon gezonder en voedzamer wilt eten: (H)eerlijk is geschikt voor iedereen.

Lees meer

Groentebijbel

Een standaardwerk over groenten met meer dan 65 groentesoorten, 850 recepten en receptvariaties plus serveersuggesties. Mari Maris besloot na een carriere van twintig jaar als kok om groenten te gaan verbouwen. Inmiddels heeft ze een eigen restaurant in Noord-Frankrijk.

Haar ervaringen zjn te lezen in deze Groentebijbel, samen met informatie over hoe groenten groeien en interessante wetenswaardigheden over iedere groentesoort.

ISBN 978 90 488 1488 6

496 blz

€ 29,90

Uitgeverij Carrera

www.dutch-media.nl

Lees meer

Kerrie zoals thuis gemaakt

Kerrie een levenswijze. Ik kreeg een keer een reactie bij één van mijn kerrie recepten, dat ik het een kerrie recept noemt, maar er komt geen kerrie (poeder) in? Ik denk dat deze reactie precies aangeven wat kerrie is. Dit is een samenstelling van verschillende Aziatische kruiden en specerijen om dit als geheel tot een kerrie te vormen.

Oorsprong van kerrie

Kerrie wordt al sinds de eerste beschaving in Azië gebruikt als etenswaar en is vanwege de intensieve handel tussen India en het westen daardoor wereldwijd populair geworden.

Lees meer
Oudere posts
Home Recepten Kookboeken