De meest “vreselijk-afschuwelijk-lekkere” saus van Zuid-Afrikaners. No. 1 saus voor biefstuk in Zuid-Afrikaanse steakhouses.
Monkey gland steak saus word ook genoemd de meest “afschuwelijke” lekkere Zuid-Afrikaanse saus en is eigenlijk een verkrachting van een dure stukje vlees. Zuid-Afrikaners zijn bericht ervoor om alle soorten zakjes en pakjes en sauzen uit potten in hun eten te gooien. En deze saus zal jou daarbij ook niet teleurstellen.
Hoe is de Monkey gland saus ontstaan?
Volgens de verhaal waren in de jaren 50 een groep Franse chef-koks door een hotel groep (Carlton Hotel) uitgenodigd om meer smaak aan hun gerechten te komen geven. De Franse chef-koks hebben al hun beste haute cuisine sauzen en delicate aroma’s met fijnere nuances, zoals meer gespecialiseerde steaks, als Chateaubriand en sauzen zoals Hollandaise, etc. etc. tot tafel gebracht, maar kon hun rijke klanten niet tevreden stellen. In wanhoop hebben ze toe in allergaatje van commerciële sauzen bij elkaar gegooid als saus. Deze zoetzure saus viel direct in de smaak bij de Afrikaners. De Franse koks noemde het toen Monkey gland saus. En voor de Franse zijn de woord aap eigenlijk een woord van belediging. monkey = aap / gland=klier, die woord klier werd er toegevoegd als afleiding van de werkelijke betekenis van deze saus, d.w.z. dat ze apen genoemd worden.