Dit moet wel lekker zijn!
1 kg spinazie (of 1 pak diepvriesspinazie deelblokjes)
1 zakje ongezouten cashewnoten
150 gram zachte geitenkaas
1 zak rosti (vriesvak)
3 el geraspte milner gerijpt
1 ui
1 ei
1 rode paprika
zout, versgemalen peper
Ovenschaal, oven
Verwarm de oven voor op 200 graden. Laat de gewassen spinazie slinken en daarna goed uitlekken. Snipper de ui en snijd de paprika in blokjes.
Meng de rosti met de ui, paprika, het ei en zout en peper. Hak de noten grof en schep ze met wat zout en peper door de spinazie. Schep de spinazie in een ingevette ovenschaal en bestrooi met de verkruimelde geitenkaas. Schep daarop het rostimengsel en bestrooi met de geraspte kaas.
Zet 30 minuten in de oven tot de rosti gaar is en het korstje bruin is.
Met dank aan de Boodschappen en de heer J. Driest voor het plaatsen van dit recept.
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
rosti aardappelstukjes met ui. heerlijk
Gisteren gegeten, lekker gerecht. Wel van belang: de rosti moet goed ontdooid zijn, evenals de spinazie. Doe je deze er (nagenoeg) ijskoud in, dan is de schotel na 30 minuten niet warm genoeg. Alles laten ontdooien tot kamertemperatuur volstaat echter.
Ik heb geen flauw idee wat rosti is, maar ik ga dat zeker binnenkort uitproberen. Bedankt voor t plaatsen van al je recepten trouwens! Dat is een stuk handiger dan dat ik zelf alles moet bedenken, dat komt nog wel, maar nu moet ik gewoon zo snel mogelijk zorgen dat ik verantwoorde maaltijden eet.
Ook dit recept moet ik eens maken, het klinkt al tijden heerlijk, maar het komt er niet van. Nu op smulweb zal het toch een keer moeten lukken.
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




