Is ook een Deens recept de vertaling hiervan is: Zalm mt sla en botersaus met honing
600 gr Atlantische zalmfilet
4 jonge wortelen
4 ijskegels
8 radijzen
2 rapen
25 gr boter
peper en zout
evntuel eenrookdoosje
Voor de saus
----------
1 el acaciahoning
het sap van 1 citroen
150 gr boter
enkele takjs citroenmelisse
Rookdooje( 20 min roken)
25 min
De zalmfilet in vier gelijke porties verdelen, kruiden met peper en zout en roken in het rookdoosje. Bij gebrek aan een rookdoosje kunt u de zalm 20 min laten garen in en oven op 180?c( de zalmporties in een vuurvaste beboterde schaal leggen, kruiden met peper en zout, besprenkelen met witte wijn en afdekken met alufolie) en net voor het serveren even onder de hete grill laten kleuren.
De wortelen ijskegels en rapen in olijfvorm bijsnijden. De radijsjes in de lengte in tweeen snijden.
De groenten stomen in een vergiet boven een pan met gezouten kokend water. Eens de groenten gaar zijn, ze door wat gesmolten boter rollen, op smaak brengen met peper en zout en warm houden.
Voor de saus: de honing opwarmen in een pannetje, het citroensap toevoegen, goed mengen en van het vuur de koude klontjes boter eronder mengen. Op het laatst de fijngesneden citroenmelisse bijvoegen. De saus niet meer laten koken.
De nog warme porties zalmfilet in het midden van warme borden leggen, de gestoomde groenten errond schikken en de saus ertussen lepelen. Garneren met een toefje citroenmelisse.
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Nog geen reacties.Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




