Recept

Capuccino van spruiten Gebruikers opties

Krientjes heeft dit recept op 22 februari 2012 toegevoegd. Dit recept is 908 keer bekeken. en staat in 1 kookgroep.
Bereidingstijd:
Langer dan 1 uur
Gang:
Voorgerecht
Keuken:
Internationale keuken
Smaak:
Anders
Techniek:
Koken
Soort gerecht:
Voorgerecht
Uit eigen keuken:
Nee (i)

Ingrediënten voor 6 personen

* 3 gedroogde paddenstoelen (eekhoorntjesbrood of shittake
* 50 gr ontbijtspek in reepjes
* 15 gr boter
* 3 sjalotten gesnipperd
* 1 teen knoflook gesnipperd
* 600 gr spruiten fijngesneden
* 1 theel tijmblaadjes
* 1 lit kippenbouillon
* zout en peper naar smaak
* 4-6 eetl crème fraiche
* 20 gr zachte gezouten boter
* 6 dunne plakjes ontbijtspek

Voorbereiding

Verwarm de oven voor op 100 graden. Laat de paddenstoelen op een bakplaat in 30 min goed droog worden in de oven. Laat ze afkoelen en wrijf ze tot poeder.

Bereidingswijze

Bak de 50 gr spek krokant in de boter, bak de sjalotjes en de knoflook ongeveer 5 min mee. Voeg de spruiten en de tijm toe en bak nog 8 min mee. Schenk de bouillon erbij en kook op zacht vuur 20-25 min.
Pureer de soep. Breng op smaak met zout en peper en schenk de soep in 6 kopjes. Klop de crème fraîche met de boter schuimig. Lepel de schuimige soep over de soep en bestrooi met wat paddenstoelenpoeder. Bak de plakjes spek in een droge koekenpan krokant en serveer ze bij de soep

Bron

Libelle

Foto's

0.0

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

- Krientjes plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit