* 1 limoen
* 50 gr zachte boter
* 1 teen knoflook geperst
* 1 theel gemalen korianderzaad
* 1 theel gedroodge tijm
* zout en versgemalen peper
* 4 kleine kippenbouten
* 1.5 eetl sinaasappelmarmelade grove stukjes klein gesneden
* 1.5 eetl dijon mosterd
Verwarm de grill voor op de hoogst stand. Schrob de limoenen goed schoon, rasp de schil en pers de limoen uit. roer 25 gr boter los met de helft van de limoenrasp, de knoflook, de koriander en de tijm. Breng op smaak met zout en peper. Trek het vel van de bouten voorzichtig los van het vlees(snijd de bovenrand eventueel los) en vul de ruimte tussen het vel en vlees met 1 theel (per bout) van het botermengsel.
roer de rest van de boter glad met 3 eetl limoensap, de rest van de limoenrasp, marmelade, mosterd en flink wat peper. Bestrijk de bouten met 2/3 van het boter- mosterdmengsel.
Leg de bouten op een ovenrooster met de bolle kant naar boven en schuif ze onder de hete grill met een lekbak eronder. Rooster ze 5 min, bestrijk ze met het bakvocht en keer ze. Bestrijk nu de onderkant van de kip met het bakvocht en grill ze 5 min. Schakel de grill naar een lagere stand (ongeveer 180 graden), bestrijk de bouten met de rest van het botermengsel en rooster ze in 25 min verder gaar en krokant. Keer ze ondertussen 3-4 keer en bestrijk ze telkens met bakvocht
Lekker met friet en een salade van tomaat met rucola
Tip culinair april 2006
![]() |
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
- Krientjes plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.





Borrelhapjes uit de Internationale keuken, Ingrediënten: Hollandse garnalen, tempura meel, kriek bier, rode -peper, rode tandoori pasta Lees verder »
Borrelhapjes uit de Internationale keuken, Ingrediënten: 225 gr. magere kwark, 225 gr. zachte boter/margarine/halvarine, 3/4 tl. paprikapoeder, 3/4 tl. karwijzaad, 1 1/2 tl. gehakte kappertjes, 3/4 tl. ansjovispasta, 3/4 tl. … Lees verder »
Sauzen/dressings uit de Internationale keuken, Ingrediënten: 100g mayonaise-2eetlepels appelmoes-2eetlepels mierikswortelpasta-zout-witte peper-1theelepel citroensap-snuifje suiker. Lees verder »
Sauzen/dressings uit de Andere keuken, Ingrediënten: Wat gare soepgroenten-200g genipperd varkensvlees-2eetlepels room-zout-peper-2eetlepels paprikapasta. Lees verder »