Recept

Wellant appel strudel Zelf bedacht/eigen recept  Gebruikers opties

wellant_appel heeft dit recept op 18 november 2011 toegevoegd. Dit recept is 1.725 keer bekeken, 147 x bewaard

Door de van nature zoete Wellant appel, hoef je minder suiker te gebruiken bij de bereiding.

Bereidingstijd:
30-60 minuten
Keuken:
Oostenrijkse keuken
Smaak:
Zoet
Soort gerecht:
Banket
Uit eigen keuken:
Ja (i)

Ingrediënten voor 5 personen

Ingrediënten
5 grote Wellant appels
250 gram tarwebloem
250 ml zure room
50 gram suiker
100 ml lauwwarm water
50 gram gehakte hazelnoten
50 gram gehakte walnoten
50 gram roomboter
4 theelepels rum extract
1 ei
1 eetlepel zonnebloemolie
1theelepel kaneel
1 zakje vanillesuiker
Poedersuiker
Mespuntje zout

Hulpmiddelen

Bakpapier en bakplaat

Voorbereiding

Meng de bloem, zout, ei en olie in een kom. Kneed met de hand het water erbij totdat een mooi glad deeg ontstaat. Zet het deeg een half uur afgedekt weg om het te laten rusten. Verwarm de oven voor op 200°C. Schil de Wellant, verwijder de klokhuizen, snijd ze in kleine blokjes en doe ze in een kom.

Bereidingswijze

Strooi kaneel, vanillesuiker en suiker erover. Doe de gehakte walnoten, hazelnoten en het rum extract erbij en meng alles goed door elkaar. Verdeel het deeg in twee gelijke stukken en rol ieder deel dun uit op een met bloem bestoven ondergrond. Leg de deeglappen met de randen over elkaar op een schone theedoek en druk de randen stevig op elkaar. Bestrijk de deeglap met zure room en verdeel het appelmengsel er overheen. Rol de deeglap voorzichtig (m.b.v. de theedoek) op tot een rol en leg deze op bakpapier op een bakplaat. Smelt de boter en bestrijk de rol hiermee aan alle kanten. Zet de Wellant appel strudel 35-40 minuten in het midden van de oven tot hij mooi goudbruin is.

Serveertips

Laat even afkoelen en strooi er poedersuiker overheen.

WineSteini wijnadvies bij dit recept
Powered by

  • Château Barreyres Haut-Médoc

    Rood | Droog | 2008

    1699

    Perfecte match

    97
  • Cantine San Silvestro Barbera d'Alba Domina

    Rood | Droog | 2008

    899

    Perfecte match

    94
  • Conde de Valdemar Rioja Crianza

    Rood | Droog | 2006

    1099

    Perfecte match

    94
  • Le Chiuse Rosso di Montalcino

    Rood | Droog | 2007

    1999

    Perfecte match

    91
Bekijk meer passende wijnen »

Foto's

  •  

    Wellant appel strudel

    . Wellant appel strudel
Wellant appel strudel
0.0 4 Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

10-01-2012
zegt

Mmm, ik zie het ijskoude bolletje kaneelijs al naast de warme appelstrudel liggen...het water loopt me in de mond!


19-12-2011
zegt

Het klopt dat er geen gist in het deeg zit. Het deeg moet even 30 minuten rusten en je ziet dat het dan uit zichzelf een klein beetje rijst. Ik zal de tekst aanpassen naar rusten in plaats van rijzen. Bedankt voor het doorgeven! Marleen


16-12-2011
zegt

Had even een vraag er staat in dat het deeg 30 min moet rijzen, maar ik zie in het recept nergens gist staan, klopt het dat het zonder gist gemaakt moet worden en toch kan rijzen?


07-12-2011
zegt

Niet alleen voor de kans maar ziet er erg lekker uit.Gr. Wim...


- lisvis plaatst recept in haar kookboek

- wellant_appel plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit