" you come, we cook noodles"
14/10/11
Mijn buurman en vriend en zijn Chinese vrouwtje Qin was weer vanochtend hier bij mij op visite. Dit was heel leuk en ik kon Qin vragen hoe zij bepaalde Chinese ingrediënten gebruiken die ik in mijn voorraadkast heeft. Was weer heel leerzaam allemaal, zo eerstehands van een insider te horen. Toen ze weg ging zei Qin aan mij " you come, we cook noodles" . Ja, en dit slaan ik natuurlijk niet af, niet alleen omdat ik weet dat zij heerlijk kunt koken, maar ook dat ik o.a. weer een nieuwe recept kon bijleren.
Het ging zo:
Chinese noodles (Mie) koken.
In koekenpan pindaolie verhitten en spekjes uitbakken.
Daarbij smalle reepjes paksoi doen en even mee bakken.
Dan heel klein blokjes tomaat toevoegen aan de kant van de pan en mee bakken en erna alles samen bakken.
Erna word deze spek groente mengsel uit de koekenpan genomen
Dan uitgelekte en koud gespoelde mie in nieuwe pindaolie een paar min. bakken en dan de spek en groente mengsel toevoegen
Dan word dit op smaak gebracht met Chinese sojasaus, zout, vijfkruidenpoeder, paar korrels ve-tsin en oestersaus en goed door gebakken.
Nu zal jij jezelf afvragen waar komt de "geinige" dan in, want deze werkwijze van noodles klaarmaken is vrij normaal.
Wel zo halverwege van de kookproces liep Qin naar de koelkast en drukte reepjes gaar varkensvlees onder mijn neus. Ja hoor!
Dit was shoarma. Mijn vriend zei o ja, dit hadden we over van gisteravond ze eten.
Zo heb ik weer een lesje geleerd uit de Chinese keuken en dan wel de keuken van Qin.
Niks is orthodox en puur traditioneel qua smaak in haar keuken en fusion is aan de order van de dag.
We aten het met zelfgemaakte Chinese sambal en kleine ingemaakte pepertjes.
Zij zei dat je er ook nog een ei door de mie kunnen bakken voor een nog iets meer volle smaak.
Qin uit Li Tang China
Rood | Droog | 2010
Perfecte match
Rood | Droog | 2007
Perfecte match
Rood | Droog | 2010
Perfecte match
Rood | Droog | 2010
Perfecte match
![]() |
![]() |
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Dank je wel voor het delen.Leuk! Ik heb het meegenomen. Ik gebruik nu Japanse 5 kruidenpoeder. Is iets pittiger. Wat erin zit kan ik nog niet lezen. Groetjes, Annie
Dag Deon,Mijn naam is koosje en ik woon in België en ik moet zeggen dat ik sinds ik bij Smulweb ben ingeschreven enorm geniet van jou gerechten! Jij haalt inspiratie bij jou vrienden en ik geniet van jou gerechten dank u wel Deon !-) Groetjes Koosje
Deon; een leuk verhaal en een lekker recept, dus neem ik het mee. Bedankt, Margrit
Leuk Deon,neem het mee.Vooral het verhaal er bij maakt het extra geinig:)Groetjes Karin
- deonart plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




