Recept

Zalmtartaartje Gebruikers opties

planco heeft dit recept op 1 februari 2011 toegevoegd. Dit recept is 3.302 keer bekeken, 16 x bewaard
Bereidingstijd:
20-30 minuten
Gang:
Voorgerecht
Keuken:
Scandinavische keuken
Smaak:
Hartig
Techniek:
N.v.t.
Soort gerecht:
Voorgerecht
Uit eigen keuken:
Ja (i)

Ingrediënten voor 4 personen

350 gr zalmfilet (rauw)
1/2 komkommer
1/2 rode paprika
1 eetl fijngehakte dille
1 eetl witte wijnazijn
1 theel honing
125 ml crème fraîche
2 limoenen
peper & zout

Voorbereiding

Boen de limoenen goed schoon onder een koude kraan.
Snijd de zalmfilet in kleine blokjes en rasp de schil van 1 limoen en pers deze limoen uit. Marineer vervolgens de blokjes zalm in het sap van de limoen en voeg de limoenrasp eveneens toe aan deze marinade. Laat de zalm minimaal 30 minuten in de marinade staan.
Snijd ondertussen de komkommer en de paprika in kleine blokjes. Voeg de dille, witte wijnazijn en de honing toe aan de komkommer en paprika.

Bereidingswijze

Rasp vervolgens de tweede limoen en pers deze eveneens uit. Voeg ongeveer 1 eetl van het sap en 1 eetl van de rasp toe aan de crème fraîche.
Neem daarna vier borden en bekleed vier koffiekopjes met wat huishoudfolie. Vul elk van de kopjes met de blokjes zalmfilet. Druk deze goed aan. Keer vervolgens de kopjes in het midden van het bord om zodat er een mooi torentje ontstaat. Leg om dit torentje wat van het komkommer-paprika-mengsel heen. Plaats vervolgens een toefje crème fraîche op het torentje van de zalm. Bestrooi het geheel met wat vers gemalen peper

Serveertips

Serveer stokbrood bij dit recept

Bron

Internet

Foto's

0.0 1 Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

02-02-2011
zegt

Lijkt mij heerlijk. Ik ben gek op zalm. Ga het zeker proberen.groetjes, Ina


- trika plaatst recept in haar kookboek

- planco plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit