Recept

Tuinerwtensoep met kip Gebruikers opties

inlihaka heeft dit recept op 2 september 2010 toegevoegd. Dit recept is 869 keer bekeken, 6 x bewaard en staat in 1 kookgroep.

Kookclub Karin Koning oktober 2008

Bereidingstijd:
30-60 minuten
Techniek:
Koken
Soort gerecht:
Soepen
Uit eigen keuken:
Nee (i)

Ingrediënten voor 4 personen

250 g kipfilet 1 eetlepel oregano 5 eetlepels olijfolie 2 sjalotten, fijngesneden 250 g kruimige aardappels, geschild en in blokjes 1 pak tuinerwten (diepvries, 450 g) 3 sneden meergranen brood met pompoenpitten 1 bakje tuinkers

Hulpmiddelen

Staafmixer grillpan

Bereidingswijze

Breng in een pan 1 liter water met 1 eetlepel zout, de kipfilets en de oregano aan de kook. Laat de kip in 15 minuten tegen de kook aan gaar worden. Neem de filets uit de bouillon en laat ze op keukenpapier uitlekken. Verhit 2 eetlepels olie in een soeppan en fruit de sjalot. Schep de aardappelblokjes en de erwten erdoor en voeg de bouillon toe. Breng het al roerend aan de kook en laat het in 15 minuten zachtjes gaarkoken. Snijd de kipfilets schuin in plakken van 1 cm dik. Bestrijk de plakken dun met olie en rooster ze - in gedeelten - in een hete grillpan mooi bruin. Snijd de korstjes van het brood en snijd het brood in blokjes. Verhit 2 eetlepels olie in een koekenpanen bak de blokjes brood rondom knapperig. Pureer de soep met een staafmixer mooi glad. Laat de soep nog even zachtjes doorkoken en breng hem op smaak met zout en peper. Schep de soep in 4 grote kommen en leg de kipfilets erin. Strooi de croutons erover en garneer de soep met de tuinkers.

Bron

Allerhande 2008

Foto's

0.0 1 Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

06-09-2010
zegt

Deze neem ik mee, maaltijdsoepen zijn altijd handig!


- silkeq plaatst recept in haar kookboek

- inlihaka plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit