Een heerlijk eenvoudige tapas of als voor- of tussengerecht.
Kijk ook eens op http://hetetenisklaar.web-log.nl
450 gram champignons; 5 el (spaanse) olijfolie; 2 tenen knoflook (fijngesneden); scheutje vers citroensap; zout en peper; 4 el fijngesneden verse bladpeterselie; knapperig brood voor erbij.
Veeg of borstel de champignons schoon en snijd de steeltjes af tot vlak onder de hoedjes. Snijd grote champignons in tweeën of in vieren.
Verhit de olijfolie in een koekenpan met dikke bodem, voeg de knoflook toe en fruit hem in 30 tot 60 seconden lichtbruin. Voeg de champignons toe en roerbak ze op hoog vuur tot ze alle olie uit de pan hebben opgenomen.
Draai het vuur laag en wacht tot het vocht uit de champignons is gelopen. Draai het vuur dan weer hoog en roerbak de champignons nog 4-5 minuten tot het vocht bijna is verdampt. Voeg wat citroensap en zout en peper naar smaak toe. Roer de peterselie erdoor en bak het geheel nog een minuut.
Schep de gebakken champignons in een verwarmd schaaltje en serveer ze gloeiend heet of warm. Geef er stukken of sneetjes knapperig brood bij om het kookvocht mee op te deppen.
Simpelweg lekker Tapas
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Lekker recept en ik waardeer dit ook vooral dat de eigenschappen van ingrediënten tijdens bereiding goed beschreven is. Deon
- mariska011 plaatst recept in haar kookboek
- cuisinier63 plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




